YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: "Halkın ilgisi birilerini rahatsız etmesin"
Kurtulmuş: "Halkın ilgisi birilerini rahatsız etmesin"
08 Mayıs 2015 14:31
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Sayın Cumhurbaşkanımız görevlerini ihlal etmiyor, yapması gereken işleri yapıyor" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, HDP'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "yansızlık" ilkesine aykırı hareket ettiği iddiası ve gerekli önlemlerin alınması talebiyle YSK'ya yaptığı başvuruları AA muhabirine değerlendirdi.

Cumhurbaşkanının en önemli görevlerinden birinin Türkiye'nin bütün projelerinin takip edilmesi olduğunu hatırlatan Kurtulmuş,  "Sayın Cumhurbaşkanımız görevlerini ihlal etmiyor, tam tersine cumhurbaşkanı olarak yapması gereken işleri yapıyor. Tabii ki Cumhurbaşkanımız açılışlara katılacak, tabii ki Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ortaya koyduğu güzelliklerde, devletin en üstünde bulunan kişi olarak bu toplantılarda bulunacak. Bu toplantılarda halkın göstermiş olduğu büyük ilgi, alaka ve teveccüh birilerini rahatsız etmesin" diye konuştu.

Bunların cumhurbaşkanının anayasal görevi ve sorumluluğu kapsamında yer aldığını vurgulayan Kurtulmuş, "Normal olan da budur. Bunun hiçbir gayritabii bir durumu yoktur" dedi.

"HDP'li arkadaşlarımız da açılışlara katılsın"

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, herhangi bir açılışı, herhangi bir salonda birkaç yüz kişi ile ya da meydanlarda yüz binlerce kişiye yapmak arasında hiçbir farkın olmadığını belirterek, şunları söyledi:
"Açılışlar daha önceden birkaç yüz kişi ile salonlarda yapılırdı. Sayın Cumhurbaşkanımız da çok açık bir şekilde bu sevinçleri, açılıştaki coşkuyu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kazanmış olduğu bu büyük mesafeyi ki bunların her birisi iktisadi kazanımlardır. Hepsini geniş kalabalıklarla paylaşıyor ne güzel. HDP'li arkadaşlarımız da gelsin, açılışlara onlar da katılsın. Bunların siyasi bir tarafı yok. Bunlar, sevinçleri kamuya ortak etmektir."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler