YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: Demokrasi nöbetlerine 25 milyon kişi katıldı
Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, tüm Türkiye'de gerçekleştirilen demokrasi nöbetleri hakkında açıklama yaptı. Kurtulmuş, "Bugüne kadar emniyet kayıtlarına göre 25 milyon vatandaşımız demokrasi nöbetine katıldı" dedi.
Kurtulmuş: Demokrasi nöbetlerine 25 milyon kişi katıldı
08 Ağustos 2016 / 16:33 Güncelleme: 08 Ağustos 2016 / 17:17

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Kurtulmuş'un açıklamalardından önemli başlıklar:

DEMOKRASİ NÖBETLERİNE 25 MİLYON VATANDAŞIMIZ KATILDI

Bugüne kadar emniyet kayıtlarına göre 25 milyon vatandaşımız demokrasi nöbetine, bütün illerimizde, ilçelerimizde, katılmıştır.

İSTANBUL'DA 5 MİLYON KİŞİ BİR ARAYA GELDİ

Dün, emniyetin kayıtlarına göre İstanbul'da 5 milyon yurttaşımız bir araya gelmiş, Türkiye genelinde, diğer illerdeki toplantılarla da yaklaşık 10 milyona yakın insan eş zamanlı olarak Türkiye'nin meydanlarını doldurarak ülkesine, vatanına, bayrağına, milli birliğine sahip çıkmış, demokrasiyi benimsediğini bir kere daha dosta, düşmana göstermiştir.

ABD GÜLEN'İ SAKLAMAK KONUSUNDA CİDDİ TEREDDÜTLER GEÇİRİYOR

Kurtulmuş, "Bu mitingin ardından ABD yetkililerinin Gülen'i orada saklamak, korumak, kollamak konusunda ciddi tereddütler geçirmeye başladıklarını zannediyorum.

79 milyon büyük bir kararlılıkla, İstanbul'daki büyük kalabalıkla ve eş zamanlı olarak 10 milyona yakın kişinin katıldığı büyük mitinglerle bu terör örgütüne ve terör örgütünün elebaşı Pensilvanya'daki kişiye insanlar bu kadar açık bir şekilde tavırlarını, karşı oluşlarını ortaya koyduktan sonra ABD yöneticilerinin de tutumlarını yeniden gözden geçireceğinden hiç şüphemiz yoktur" 

EKONOMİK REFORM PAKETLERİ MECLİS'TE

Bugün itibarıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine göndereceğimiz bir kanun tasarısı var. Ekonomik reform paketlerimizin içerisinde zikrettiğimiz bir husus şuydu; iş adamlarının taşınır mallarının alet, makina, teçhizat ve diğer taşınırlarının, bankalara teminat olarak verilebilmesinin kolaylaştırılması. Bunu söz olarak vermiştik.

İŞADAMLARINA MÜJDE

Ekonomi çevrelerini, özellikle KOBİ'leri rahatlatan çok önemli teklifti bu. Şimdi bunu yasalaştırıyoruz. Bundan sonra iş adamlarımız, sadece taşınmazlarını değil aynı zamanda taşınır mallarını, mülklerini de bankalarımıza rehin olarak verebilecek, teminat olarak gösterebilecektir.

MECLİS'İN DE BELLİ BİR TATİL HAKKI VAR

Meclis tatili için partilerimizin oturup uzlaşıp belli bir takvim belirlemesi lazım. Hakikaten Meclis çok çalıştı. Meclis'in de belli bir tatil hakkı olduğunu ifade etmek isterim. Muhtemelen, çok kesin olmamakla birlikte ayın 19'u itibarıyla TBMM bir tatile girebilir. 1 aylık bir süre olacak bu tatil, çok büyük ihtimalle. Partiler uzlaşmadığı, henüz konuşulmadığı için 'ihtimal' diyorum.

30 SENE SONRA AB NE OLACAK ONU DÜŞÜNÜN

AB kendi içinde çelişkiler yaşadığı için farklı görüşler paylaşılıyor. Eski İngiltere Başbakanı 'Türkiye 3000 yılında bile AB'ye giremez' diyordu. 

Biz de 'Siz 30 sene sonra AB ne olacak bunu düşünün' demiştik. 30 seneyi bulmadan Birleşik Krallık AB'den ayrıldı. 

Bu tür oluşumlar, Ortak Pazar'dan AB'ye geçişte, bu süreçte çok hızlı geçti, ortak kurumların oluşması için hızlı geçtiler ama AB içerisinde iki akım mücadele ediyor. 

Biri AB'yi daraltalım ve AB'li kimlik üzerinde yürütülim görüşü, diğeri de AB kültürünün yayılmasını sağlamak ve genişlemesini temin etmek. Bu tartışma uzun süreler devam edecek. Biz eski İngiliz Başbakanı'na dediği Alman Cumhurbaşkanı'na dedim. 

20 sene sonra AB ne olacak onu düşün. Bu tür daralmacı görüşler, AB için büyük tehlike arz ediyor. AB içerisinde ciddi yabancı düşmanlığı, İslamofobia ve ırkçılık gelişiyor.

Almanya'daki aşırı sağın ürkütücü şekilde gelişmesini nasıl önleyeceksiniz bunu da söyleyin. Bu sözlerin hiçbir şekilde bizim için kıymeti harbiyesi yoktur. Türkiye konusunda, müzakereler konusunda biz devam ediyoruz. 

ÇOK SAYIDA HEYET TÜRKİYE'YE ZİYARETE GELECEK

Önümüzdeki günlerde büyük ihtimalle göreceğiz, dışarıdan çok sayıda heyet Türkiye'ye ziyarete gelecek.

Şimdiye kadar darbeye karşı nasıl davranacağını pek bilemeyen çevrelerin bile Türkiye'ye gelerek Türkiye'deki halkın vermiş olduğu bu destekten sonra demokrasiye, Türk demokrasisine çok ciddi destek verecek ziyaretlerde bulunacağını tahmin ediyoruz, öyle olacağını öngörüyoruz.

TÜRKİYE'DE ALLAH'IN İZNİYLE DARBE MÜMKÜN DEĞİLDİR

"Bunların, 'biz vazgeçtik tamam yapamadık' diye kenara çekileceklerini düşünmek herhalde saflık olur. Ancak şunu söyleyeyim, milletimiz bu anlamda rahat olsun. Bir daha Türkiye'de Allah'ın izniyle darbe, askeri darbe yaparak yönetime el koyma şeklinde bir operasyonda bulunmaları mümkün değildir.

Gayrı-Müslüm vatandaşlarımıza 2
 // Nezir
Daha sonra bunların özellikle İstanbul’da oturdukları semtleri ön plana çıkartıp, insanlara ezberletti. Amacı Dünya krallığı kurmak olan insan kılığındaki şeytan ailesi belkide Türkiye’de çıkartacağı bir iç savaşla 3.Dünya savaşının fitilini ateşleyecektir. Vaziyete bakınca benim aklıma bu geliyor. Çok insan yeryüzündeki bu şeytanlıkları Musevilerin yaptıkları gibi bir yanlış anlayış içindedirler. ...
08 Ağustos 2016 Pazartesi 18:42
Gayrı-Müslüm vatandaşlarımıza 1
 // Nezir
Türkiye olarak çok büyük bir yanlışın içindeyiz, fetö aşağı fetö yukarı, kardeşim O bu işin amelesi. Geziden bu tarafa hadiselerin bir muhasebesi yapıldığında bir el şeytanca bir plan hazırlıyor. İşte bu el önce gizli açık,kripto her ne türden olursa olsun azınlık kökenli vatandaşlarımızı Gezi kalkışmasıyla, terör ile ilgili partiye oy verdiderek vs. önce karşı taraftan tamamen ayrıştırdı, hatta kin ve nefret tohumları ekti. ...
08 Ağustos 2016 Pazartesi 18:42
Gayrı-Müslüm vatandaşlarımıza 3
 // Nezir
Aslında deccal yapar faturayı Musevilere keser. Şu asla unutulmamalıdır ki, Deccal ailesinden olan Hitler 6 milyon Musevi’yi yakarak çok zalimce katletti. Ey benim ülkemde yaşayan tüm gayrı-müslim vatandaşlarım, ne olur uyanın bu ülke hepimizin,deccal ailesi yalnız Müslümanlara değil insanlığın tamamının düşmanıdır....
08 Ağustos 2016 Pazartesi 18:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler