YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş, CHP'nin oyunu açıkladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ''Bütün partiler seçime girmese tek başına CHP girse bu millet CHP'ye en fazla yüzde 30 oy verir, bir gram fazla oy vermez''dedi.
Kurtulmuş, CHP'nin oyunu açıkladı
20 Ocak 2013 / 17:27 Güncelleme: 20 Ocak 2013 / 17:30

Kurtulmuş, Kırıkkale Kültür Merkezi'nde düzenlenen partisinin Kırıkkale İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 1960 ihtilalinde dönemin başbakanının asıldığını belirterek, milletin sokağa çıkıp bağırıp, çağırmadığını, yüreğine  kanlı gözyaşlarını akıttığını ve hesabını sandıkta sorduğunu kaydetti.

Türk milletinin 1980 yılında Kenan Evren'in söylemlerine rağmen yüzde 43 oyla rahmetli Turgut Özal'ı iktidara getirdiğini ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''Bunların arkasından 28 Şubat oluyor, 28 Şubat'ta allem ediyorlar, kallem ediyorlar postmodern darbe falan da değil onu söyleyeyim. Türkiye'nin en iyi hazırlanmış en etkili darbesi 28 Şubat'tır. Ondan sonra millet o iradenin devamı olarak gördüğü AK Parti'yi iktidara taşıyor. Milletin böyle bir feraseti vardır. Bu millet helal oylarıyla Cumhuriyet Halk Partisini hiçbir zaman bu ülkede iktidara getirmiyor. Özeti bu. İki istisnası var. Birisi rahmetli Ecevit'in 1973'de 'halkça, insanca bir düzen' diyerek iktidara gelmesidir. 1973 kampanyasını çok iyi incelemiş biri olarak söylüyorum, rahmetli Ecevit o kampanyada halkın dili ile konuştuğu için iktidar olmuştur. Halka tepeden baktığı için değil. Halkın dili ile konuştuğu için millet Ecevit'i iktidara getirdi. Arkasında ikinci iktidarı da inançlara saygılı laiklik dediği için, yine o eski klasik CHP kafası değil. Başka bir kafa ile söylem geliştirdiği için millet Bülent Ecevit'i iktidara taşımıştır. Bu milletin öyle enteresan feraseti var ki Ecevit inançlara saygılı laiklik dediği zaman iktidara gelmiş, aynı Ecevit, atın şu kadını dışarı diyerek Merve hanıma çıkıştığı zaman da millet oylarını yüzde 1'e indirmiştir. Bütün partiler seçime girmese tek başına CHP girse bu millet CHP'ye en fazla yüzde 30 oy verir, bir gram fazla oy vermez.''

Kurtulmuş, gelinen noktada karanlık birtakım olayların bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Bir sürü faili meçhuller var. Rahmetli Özal, öldü mü , öldürüldü mü . Halen şüpheler var. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun kaza mı , suikast midir  halen şüpheler var. Türkiye'nin en önünde en üst noktada olan insanların ölümü ile ilgili şüphelerin olduğu bir süreçten geçiyoruz. Beş askeri müdahale var, Balyoz, Erkenekon, Ayışığı, Yakamoz var. Eline güç bulsa ihtilal yapacak birtakım denemeler var. Şu anda yurt dışına kaçmış bir sanık ne diyor . 'Efendim nasıl yapacaksınız ihtilali diyor dışarısı müsaade etmez diyor', zaten dışarısı müsaade etse o balyozu milletin tepesine indireceklerdi. Bu millet inançlarından, değerlerinden, tarihinden, küllerinden doğarak ayağa kalkmıştır ve bu milletin çocukları siyasette sahne almıştır. Sizi temin ederim ki bizden kaynaklanan bir hata olmazsa bu milletin çocukları kıyamete kadar siyaset sahnesinden bu topraklardan inmeyecekler ve devran tersine asla dönmeyecek.''

Kurtulmuş daha sonra, partisinin il başkanlığını ve Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz'ı ziyaret etti.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler