YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş, CHP ile son görüşme tarihini verdi
Kurtulmuş, CHP ile son görüşme tarihini verdi
02 Ağustos 2015 09:31
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti ile CHP arasında devam eden koalisyon görüşmelerinde son turun pazartesi günü olacağını bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara Bilkent Otel'de katıldığı bir kongrede gazetecilerin sorularını cevapladı.

AK Parti ile CHP arasında devam eden koalisyon görüşmelerine ilişkin konuşan Kurtulmuş, "Pazartesi günü son görüşmeyi yapacağız. Ümit ediyoruz ki bu görüşmelerde hayırlı bir sonuç çıkar. Sürecin sonunu hep beraber göreceğiz" yorumunda bulundu.

Kurtulmuş şöyle konuştu:

“Tespit ettiğimiz konular üzerine tartışıyoruz. Uzlaştığımız noktalar, uzlaşamadığımız noktalar oluyor, ileriye bırakılacak noktalar oluyor. Görüşmelerimizi etik kurallar içinde yürütüyoruz. Ümit ediyoruz ki bu görüşmelerde hayırlı bir sonuç çıkar. Bugün sondan bir önceki görüşmeyi yaptıktan sonra Pazartesi günü son görüşmeyi yapacağız."

Henüz hazırlık aşamalarının devam ettiğini belirten Kurtulmuş, "Bizim açımızdan son derece medeni, son derece güzel diyalogların sürdüğü herkesin kendi görüşünü açık dille ifade ettiği öğretici ve Türkiye siyaseti bakımından da örnek bir çalışmayı sürdürdüğümüzü ifade etmek istiyorum. Ümit ederim ki sonunda hayırlı bir şekilde sonuçlanır. Sürecin sonunu hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler