YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: ''Bu halka yapılan bir operasyondur''
Kurtulmuş: ''Bu halka yapılan bir operasyondur''
05 Mart 2014 09:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş: "Türkiye, demokrasi yolunda, hak ve özgürlükler yolunda, insan onurunun yeniden canlandığı istikamette yoluna devam ediyor.

Adım kadar söylüyorum, bir daha yeni Türkiye'yi, yeni istikametinden döndürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek, hiç kimse böyle bir şey başaramayacak" - "(17 Aralık operasyonu) Bu olayın Türkiye'ye maliyeti yaklaşık 140 milyar liradır. Yani 70 milyar dolardır.

Türkiye'de siyasi kriz çıkarmaya çalışıyorlar. 'Polis kendine çalışsın, savcı kendine çalışsın, hükümet ayrı telden çalsın, devletin kurumları ve kuruluşları ayrı telden çalsın, böylece Türkiye, yönetilemez hale gelsin' istiyorlar" "Bu millet, kendisine tuzak kuranı, tuzakları unutmaz. Tuzak kuranları her zaman cezalandırır, hizmet edenleri de her zaman baş üstü eder" 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Türkiye, demokrasi yolunda, hak ve özgürlükler yolunda, insan onurunun yeniden canlandığı istikamette yoluna devam ediyor. Bir daha yeni Türkiye'yi, yeni istikametinden döndürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek, hiç kimse böyle bir şey başaramayacak" dedi. Kurtulmuş, bir düğün salonunda, AK Parti Belediye Başkan adayı Emin Ekmen'in proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, mayıs ayından itibaren olağanüstü dönemin içerisine sokulmaya çalışıldığını söyledi.

Türkiye'nin, 17 Aralık'tan sonra bir takım operasyonlarla karşı karşıya kaldığını ve milletin bu operasyonların ne olduğunu gördüğünü, anladığını kaydeden Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Halkın yaklaşık yüzde 70'i, 'Yolsuzluk yapanların üzerine sonuna kadar gidilsin, kim yolsuzluk yapmış, kim bu milletin bir kuruş parasını yemişse burnundan fitil fitil getirilsin, yakasına yapışılsın' diyor ama millet diyor ki, 'Bu mesele, yolsuzluk kisvesi adı altında hükümete hatta Türkiye'ye karşı yapılan bir operasyondur'. Bu, halka yapılan bir operasyondur.

Hatta kamuoyu araştırmaları gösteriyor ki yine halkın yüzde 70'i, bu operasyonun dışarıdan tezgahlandığına inanıyor." "Mahşeri vicdanı yenmeye hiç bir toplum mühendisliğinin gücü yetmez" diyen Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mahşeri vicdan, evinde sessiz dua eden bacılarımız, hanım kardeşlerimizdir. Mahşeri vicdan, bu ülkenin sokaklarında işsiz olan genç kardeşlerimizdir. Onların ortaya koyduğu fikrin karşısında kimse duramaz.

Türkiye, yeni Türkiye istikametine ilerliyor. Türkiye, demokrasi yolunda, hak ve özgürlükler yolunda, insan onurunun yeniden canlandığı istikamette yoluna devam ediyor. Bir daha yeni Türkiye'yi, yeni istikametinden döndürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek, hiç kimse böyle bir şey başaramayacak." - "Bu olayın Türkiye'ye maliyeti yaklaşık 140 milyar liradır" Kurtulmuş, 28 Şubat'taki "Postmodern Darbe"yi anımsatarak, "Bu millet kendisine tuzak kuranı unutmaz.

Tuzak kuranları her zaman cezalandırır, hizmet edenleri de her zaman baş üstü eder" dedi. Kurtulmuş, Türkiye'de ekonomik kriz çıkarmak isteyenler arasında yurt içinden de yurt dışından da bulunanların yer aldığını dile getirerek, şunları kaydetti: "Bu olayın Türkiye'ye maliyeti, yaklaşık 140 milyar liradır.

Yani 70 milyar dolardır. Türkiye'de siyasi kriz çıkarmaya çalışıyorlar. 'Polis kendine çalışsın, savcı kendine çalışsın, hükümet ayrı telden çalsın, devletin kurumlar ve kuruluşları ayrı telden çalsın, böylece Türkiye yönetilemez hale gelsin' istiyorlar. Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılmasın istiyorlar. Türkiye'de çözüm sürecinin sona ermesini isteyenler var. Yoksa ne bir, iki ağacın kesilmesiydi ne de mesele dershanelerin kapanma meselesidir. Bu memlekette çözüm süreci ile birlikte kimsenin ölmesine müsaade etmeyeceğiz."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler