YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş açıkladı: 'Geri Kabul Anlaşması' askıya alınıyor mu?
Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin 'vize serbestisi' konusunda sorumluluklarını yerine getirdiğini belirterek, "Şimdi sorumluluklarını yerine getirme zaman Avrupa Birliği'nde" dedi.
Kurtulmuş açıkladı:  'Geri Kabul Anlaşması' askıya alınıyor mu?
06 Haziran 2016 / 19:08 Güncelleme: 06 Haziran 2016 / 19:32

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı..

İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

TÜRKİYE OLARAK SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRDİK

Bakanlar Kurulu toplantısında 3 konuyu ele aldık. Özellikle Mart ayından itibaren hem vize serbestisi hem de geri kabul anlaşmasındaki tavrımızı ortaya koyduk. Türkiye olarak sorumluluklarımızı yerine getirdik. 

Şimdi sorumluluklarını yerine getirme zaman Avrupa Birliği'nde. Geçtiğimiz hafta yapılan görüşmelerden sonra teknik düzeyde de temaslar devam ediyor. AB Bakanımız önümüzdeki hafta Brüksel'de tekrar temaslarda bulunacak.

GERİ KABUL ANLAŞMASI'NIN ASKIYA ALINMASI GÜNDEMDE DEĞİL

AB ile Türkiye arasında yürütülen müzakere ciddi bir müzakeredir. Hiç bir söz boşuna söylenmiş değildir. Geri Kabul Anlaşması'nın askıya alınması şu anda gündemimizde değildir.

Biz sonuç elde etmek istiyoruz, verilmiş sözler var. AB, Türkiye karşıtılığını iç politikaya malzeme etmesin. Vize serbestisi heba edilmemeli.

PARALEL YAPI İLE MÜCADELE

Bundan sonra özellikle MGK'da 'paralel yapı'nın terör örgütü olarak görülmesinden sonra yapılacak çalışmalar gözden geçirilmiştir. Bu konudaki her şey büyyük bir hassaslıkla ele alındığı bilinmesi gerekir.

Sözlerimi bitirirken şunu da belirtmek isterim. Gencecik evlatlarımızın boğulduğu haberlerini alıyoruz. 

Buradan anneler babalara, gerekli kurumlara çağrıda bulunuyorum. Evlatlarımız yüzme bilmiyorlarsa dikkat etsinler. Her yaz boyunca neredeyse her gün bu boğulma haberlerini almayalım.

EĞER KIRSALDA VARSA MÜCADELE ORADA DA DEVAM EDECEK

Güneydoğu'da terörle mücadele edilen bazı şehirlerin taşınacağına dair iddialara ilişkin, "Böyle bir konu gündemimizde değildir. Terörle mücadele, şu anda çok şükür önemli bir kısmı şehirler itibarıyla bitmiştir, geri kalan yerlerde de mücadele sürdürülecek ve terör örgütleri Türkiye'ye karşı hiçbir zarar veremez noktaya gelene kadar bu mücadele sürdürülecektir." dedi

Ayrıntılar geliyor...

 // Ismail Kalender
Alınmadı alınıyor. Devam edin . Ne kadar gönülden AKP li olsam şu Ermeni olayları için gerekeni yapmayana söz bulamiyorum...
07 Haziran 2016 06:54
Boşa Konuşmanın alemi Yok
 // Vatansever
Sn. C. Başkanımız bu konuda alınacak tavrı net olarak belirtti. Konuyu sulandırmanın gereği yok. Bu görüş Numan Kurtuluş un kendini bağlar....
06 Haziran 2016 19:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler