YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: AB'nin raporu kabul edilemez, iade edilecek!
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AB raporu hakkında değerlendirmede bulunarak, "Bu rapor 1915 Olayları'na atıfta bulunan yönüyle asla Türkiye tarafından kabul edilebilir bir rapor değildir, AP'ye iade edilecektir" dedi.
Kurtulmuş: AB'nin raporu kabul edilemez, iade edilecek!
18 Nisan 2016 / 16:10 Güncelleme: 18 Nisan 2016 / 16:56

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

SİYASETİN FİNANSMANI KONUSUNDA UZUN GÖRÜŞMELER YAPTIK

Siyasetin finanması konusunda uzun görüşmeler yaptık. Öncelikle bu eylem planı içinde yer alan bir konudur. İkincisi uluslararası yükümlülüklerdir.

Bu yolda adım atılması zaruridir. Bu sadece hükümeti, AK Parti'yi değil bütün partileri ilgilendirdiğini biliyoruz. Diğer partilerden de katkılarını bekleyeceğiz. İlgili arkadaşlarımız parti temsilcileriyle bir araya gelerek görüşlerine müracaat edecek. 

SAĞLIK SİSTEMİMİZİN YENİ PARAMETRELERİ ÜZERİNDE DURULMUŞTUR

İkinci olarak ele aldığımız konu, bu sefer teferruatlı bir şekilde gündeme gelen Sağlık Bakanlığı'nın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalardır. 

Hem insan, hem hastanelerimizin mevcut durumuna yönelik bir röntgen çekilmiştir. Sağlık sistemimizin yeni parametreleri neler olacak bunlar üzerinde durulmuştur. 

Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin en önemli sorunu kronik hastalıklar sebebidir. Bundan sonraki sağlık sistemimizin koruyucu ve önleyici hekimlik müessesinin daha etkin çalışmasıdır. Obezite ve bunun gibi hastalıkların nedeninin statik durgunluk olduğudur. 

Bunlarla ilgi ne gibi tedbirler alınabileceği yönünde tedbirler paylaşıldı. Aile hekimliği müessesinin yeniden yapılandırılması da görüşüldü. Sevk zinciri de yeniden yapılandırılacak.

AB KONUSUNDA 3 KIRMIZI ÇİZGİMİZ VAR

Bizim 3 kırmızı çizgimiz var. Eğer herhangi bir Avrupa Birliği raporunda bu 3 kırmızı çizgimizle ilgili kabul etmeyeceğimiz bir durum ortaya çıkarsa biz bu raporu kabul etmeyiz. Bunlardan biri, 1915 olaylarına herhangi bir şekilde atıfta bulunarak Ermeni soykırımından bahseden herhangi bir AB raporunu kabul etmemiz mümkün değil.

İkincisi, PKK'yı terör örgütleri listesinden çıkaran ya da buna atıfta bulunan herhangi bir AB raporunu kabul etmemiz mümkün değil.

Üçüncüsü ise müzakerelerin durdurulması ya da Türkiye'nin kullanabileceği fonların askıya alınması yönünde herhangi bir emare taşıyan bir raporu da kabul etmemiz mümkün değildir.

BU RAPOR TÜRKİYE TARAFINDAN KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR

Bu rapor, özellikle 1915 Olayları'na atıfta bulunan yönüyle asla Türkiye tarafından kabul edilebilir bir rapor değildir. Bu rapor, Avrupa Birliği'ne, Avrupa Parlamentosu'na bu anlamda iade edilecektir. Türkiye tarafından kabul edilmeyecek bir rapordur.

Avrupa Parlamentosu'na bu raporun iade edilmesi,Türkiye ile Avrupa Parlamentosu arasındaki ilişkilerin kesildiği anlamına gelmez.

TERÖRLE MÜCADELE DURDUK YERE ORTAYA ÇIKMADI

Türkiye durduk yere, bu teröristlerle mücadele edelim diye bu olayları başlatmadı. Terör örgütünü Türkiye'nin başına musallat ettiler.

Verilen mücadele 3-5 tane militanla değildir. Onları sahaya salanlar, arkasındaki güçler lojistik, siyasi, istihbari hatta silah desteği yapanlarla mücadeledir. Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. 

REFERANDUMA GEREK KALMADAN HALLEDİLECEK

CHP her vesileyle çağrılarda bulunmuyor mu? Hadi buyrun, hodrimeydan. AK Parti olarak bu sorumluluğun altına girmek... Hangi vekil hakkında dosya varsa kaldırılsın talebi. Bu rest çekmek değil. Bu siyaseti rahatlatan bir adım.

Bu adımı parlamentoda 367 üzerinde bir oyla geçecek. Referanduma gerek kalmadan bu halledilecektir. AK Parti olarak sırasıyla imza attık. 316 AK Parti vekili ciddiyetlerini gösterdi. Aynı şeyi CHP'nin ve MHP'nin de yapmasını bekliyoruz. 

1 MAYIS İLE İLGİLİ KARARI İSTANBUL VALİLİĞİ VERECEK

1 Mayıs ile ilgili kararı verecek olan İstanbul Valiliğidir. Ama öyle görülüyor ki Taksim'de 1 Mayıs gösterilerinin olması, en azından bu 1 Mayıs'ta mümkün olmayacak ve İstanbul Valiliği büyük ihtimalle İstanbul'un miting alanları olan Yenikapı ya da Maltepe meydanlarını, oradaki miting alanlarını, bu törenleri yapacak insanlara, örgütlere yer olarak gösterecektir.

 // atak
Bıktık be arkadaş ermenide ermeni,,bırakın böyle karar alanları muhatap bile almamak lazım.almayın konussun dursunlar...
18 Nisan 2016 17:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler