YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: 12 ilçeyi kapsayan yaygın bir terör olayıyla karşı karşıyayız
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklama yaptı.
Kurtulmuş: 12 ilçeyi kapsayan yaygın bir terör olayıyla karşı karşıyayız
21 Aralık 2015 / 21:06 Güncelleme: 21 Aralık 2015 / 21:43

Çankaya Köşkü'nde Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle:

12 ilçeyi kapsayan yaygın bir terör olayıyla karşı karşıyayız. Terör ortamından etkilenen, 12 ilçemiz başta olmak üzere etkilenen vatandaşlarımızın karşı karşıya kalmış olduğu mağduriyetlerin giderilmesi için bütün titizlikle çalışmalar yapılmış ve inşallah bunlar giderilecektir. Terör ortamından etkilenen vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecektir, esnafın zararı karşılanacaktır. Bakanları Kurulu'nda alınan kararlara ilişkin açıklamayı Başbakan Ahmet Davutoğlu yarın grup toplantısında yapacaktır. Terör örgütü bölge halkı bize destek verir zannederek daha saldırgan bir tavır içerisine girdi ama destek göremedi. 

SURİYE İÇ SAVAŞI

Suriye'deki gelişmeler dünyadaki bütün orduların müdahil olduğu bir hal almıştır. Suriye'deki bütün tarafların orada olmasının varlık sebebini meşlrulaştıran DAEŞ terör örgütüdür. Rusya'nın yaptığı saldırının önemli bir kısmı DAEŞ değil Suriyeli muhalifleredir. Türkiye demokratik bir Suriye için üzerine düşeni yapacaktır. 

TÜRK ASKERİ'NİN BAŞİKA'DAN İNTİKALİ

Türk askeri eğitim için oradadır. Başika'daki birl,iklerimizin önemli bir kkısmı başka bir mevkiye çekildi. Irak hükümeti bu durumu olumlu karşıladı. Askerin eğitimi devam edecek, sadece oraya ilave olarak gönderilen  askerlerimiz başka bir noktaya çekilecek. Oradaki varlığımızı hiçbir şekilde tehlikeye atmayacak şekilde teyakkuz halinde olduğumuzu belirtmek isterim. 

RUSYA İLE YAŞANAN JET KRİZİ

Bütün haberleşme bizim tarafımızdan kayıt altına alınmış, NATO tarfından teyit edilmiş ve Rusya'ya gönderilmiştir. 

İSRAİL İLE MÜZAKERELER

Müzakereler devam ediyor, olumlu istikamette ilerliyor. Türkiye'nin Mavi Marmara tavrı değişmiş değildir. Bizim için üç temel şart vazgeçilmezdir. Netanyahu'nun özür dilemesiyle ilk şart yerine gelmiş diğer 2 şart için yürütülen müzakereler olumlu bir şekilde sürmektedir. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler