YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kürtlerin en büyük düşmanı BDP'dir'
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Bu ülkenin Kürt vatandaşlarının en büyük düşmanı PKK terör örgütüdür, BDP'dir. Bunu son görüntü ortaya koymuştur'' dedi.
'Kürtlerin en büyük düşmanı BDP'dir'
19 Ağustos 2012 / 18:37 Güncelleme: 19 Ağustos 2012 / 18:40

Bağış, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yapılan Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'ne işaret ederek, bazı kesimlerin ''Ne gerek var '' dediği caminin, hizmete açıldığı ilk gününden itibaren dolup taştığını söyledi.

Milletin uzun zaman değerlerinden soğutulduğunu, hatta korkutulduğunu anlatan Bağış, milletin kendi değerleriyle, devletin milletiyle yeniden kucaklaştığını ifade etti.

Bağış, ülkenin her geçen gün zenginleştiğini, demokratikleştiğini, şeffaflaştığını belirterek, bayramların birleştirici olduğunu vurguladı.

Türkiye'deki hangi etnik unsurdan olursa olsun bütün vatandaşların bir ve beraber olduğunu vurgulayan Bağış, şöyle devam etti:

''Bu ülkenin Kürt vatandaşlarının en büyük düşmanı PKK terör örgütüdür, BDP'dir. Bunu son görüntü ortaya koymuştur. Bir de onların ruh üçüzü var, pikniğe giden vekilin arkasında durduğunu söyleyen genel başkanlarıyla nam-ı diğer 'Çakma Gandi'leriyle ana muhalefet partisi. Allah ıslah etsin, onlara akıl fikir versin. İnşallah bu ülkede el ele verip terör belasına son vereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlü bir devlettir. Biz bin yılı aşkın süredir kendi devletini yöneten bir milletiz. Çok daha büyük sorunları geride bıraktık.'' AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler