YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürtlerden HDP'ye isyan bayrağı
Terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle yaşamın kesintiye uğradığı il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlardan Ankara'ya şikâyet yağıyor.
Kürtlerden HDP'ye isyan bayrağı
04 Nisan 2016 / 07:15 Güncelleme: 04 Nisan 2016 / 11:11

İçişleri Bakanlığı, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve valiliklere yapılan şikâyetlerde, belediyelerin terör örgütü PKK'nın kontrolünde olduğunu belirten vatandaşlar devletin buna müdahale etmesini istiyor. Bölge halkı şikâyetlerinde, "PKK'nın kazdığı çukurlar, ilçeleri istila etmesi, Kürt halkını yok etme hareketidir" ifadesini kullanıyor.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı da bu çerçevede bölgede kapsamlı bir saha çalışması yaptı. Eğitim, sağlık, belediye hizmetleri başta olmak üzere, PKK'ya yakın isimlerin bölgeyle bağının kesilmesi için bir dizi adım atılacak.

Terör örgütüne doğrudan lojistik destek veren, örgüt yöneticilerinden talimat alan belediye başkanları görevden alınacak yerine eş başkan, meclis üyelerinin getirilmesine izin verilmeyecek. AK Parti'nin hazırladığı düzenlemenin yasalaşması durumunda, bu başkanların yerine büyük şehirlerde İçişleri Bakanlığı, belde, ilçelerde de valiler isim belirleyecek.

Terör eylem planındaki adımların koordinasyonundan sorumlu Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Halkımızı kimsenin insafına bırakmayız" dedi. HDP'li belediyelerin hendekler kazılırken şehirlere sahip çıkmadığını, lojistik destek verdiği belirten Yılmaz, "Farklı bir belediyecilik anlayışı olsaydı sorunlar daha kolay aşılırdı" diye konuştu. Sıkıntıları gidermek için yoğun birçalışma yürüttüklerini söyleyen Yılmaz, şunları kaydetti:

"Sahada yaptığım çalışmalarla bir kez daha gördüm ki, yerel yönetimler maalesef üzerlerine düşen görevi de yapmamış. Halkımızın daha uygun şehir ortamlarında yaşama ihtiyacı var. Sloganlarla, ideolojik söylemlerle veya iş yapmaya çalışanları karalamayla bu işler olmuyor. Önümüzdeki süreçte şehirleşme ve ekonomik kalkınma için çalışacağız."

 

SABAH

 // Evren
Rahatları bozulunca mı şikayete başladılar. Başka türlü oy vermeye devam yani. İnanmıyorum artık samimiyetlerine çoğunun....
04 Nisan 2016 16:35
 // mustafa
demirtaş değil de şu figen yüksekdağ bana çok mistik görünüyor.
demirtaş nere gitse o da yanında... hem öyle bir bakıyor ki. transa geçmiş büyücü gibi. demirtaşın ne söyleyeceğini ne yapacağını belirler gibi.. . bu konu arastirilmali...
04 Nisan 2016 08:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler