YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürtler HDP'yi seçtiğine pişman
Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kürt meselesinin çözümünde çok cesur adımlar atıldığını belirterek “Bu sorunun barışçıl yöntemlerle çözülmesini istemiyorlar” dedi.
Kürtler HDP'yi seçtiğine pişman
18 Ekim 2015 / 10:35 Güncelleme: 18 Ekim 2015 / 10:35

Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı ve Ak Parti 3'üncü Bölge Milletvekili Adayı Dr. M. Mehdi Eker, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özellikle çözüm sürecinde çok önemli aşamaya geldiklerini söyleyen Eker, PKK'nın bundan son derece rahatsız olduğu için süreci bombalarla, silahlarla bozduğunu söyledi. İşte Eker'in o açıklamaları:

ÇÖZÜM HDP'YLE OLMAYACAK

Günlerdir dernekleri ziyaret ediyorum. Bu dernekler genelde Güneydoğu il ve ilçelerin dernekleri. Burada çok sayıda vatandaş Güneydoğu'da yaşanan olaylardan şikayetçi. Barışın, çözümün HDP'yle olmayacağını söylediler. Çoğu pişmanlık duyuyor.

BARIŞI AK PARTİ SAĞLAYACAK

7 Haziran'da HDP'ye oy verdik ama barışı Ak Parti'nin sağlayacağını gördük. O yüzden bu seçimlerde oylarını Ak Parti'ye vereceklerini söylüyorlar. Türkiye'nin her bölgesinde bu durum hakimdir. Ak Parti'nin iktidara geldiği süre içerisinde yaptığı demokratik açılımlar bunun göstergesidir. Ak Parti döneminde, Kürtçe kurslar açıldı, TRT Kürtler için kanal açtı.

ERDOĞAN RİSK ALDI

Recep Tayyip Erdoğan çözüm süreciyle bir risk aldı. Onun gibi cesur bir adam olmazsa Türkiye'de hiçbir zaman böyle cesur bir adım atılamazdı. Bunun akabinde Gezi Olayları çıktı. Diyarbakır'da 100 bin kişiye Kürtçe hitap ettim. O konuşmadan bir ay sonra 17 Aralık olayları çıktı. Tüm bunlar tesadüf mü?

KÜRT MESELESİNİN KIRILMA ANLARI

- '11 Temmuz'da KCK 'Bölgede baraj yapımı savaş ilanıdır' şeklinde bir açıklama yaptı. Eğer su olursa bir yılda 3 ürün alırsın. Kürtlerin geliri artar, refahı artar, bunu istemiyorlar.
- 15 Temmuz'da Cemil Bayık, 'Devrimci halk savaşını başlatıyoruz' diye açıklama yaptı.
- 19 Temmuz'da milletvekili olan bir hanımefendi 'Biz sırtımızı örgüte dayadık' dedi. Halbuki dağa dönüp, 'Bana vesayet kurma, ben sırtımı bana oy veren 6 milyon kişiye dayadım' demeliydi.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler