YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürt halkı PKK’nın çağrısına uymadı
PKK ve HDP'nin Güneydoğu'daki 'özerklik' çağrıları sürüyor. Halkı isyana teşvik eden örgütün çağrılarınaysa kulak asan yok.
Kürt halkı PKK’nın çağrısına uymadı
14 Ağustos 2015 / 20:06 Güncelleme: 14 Ağustos 2015 / 20:28

PKK ve HDP’nin saldırıların arttığı günleri ‘özerklik’ fırsata çevirme çabası boşa çıktı. KCK’nın yaptığı Şırnak, Mardin ve Hakkari gibi illerin bazı ilçelerinde ‘öz yönetim kuruldu.

Halk devletin kurumlarını tanımasın’ çağrısı destek bulmadı. Hastanede, devlet kurumlarında anadilde hizmet alan Kürt halkı PKK’nın çağrısına uymadı.Bölgede devlete karşı halkı isyana sevk etmek için HDP’nin başlattığı ‘ışık söndürme ve tencere tava çalma’ çağrısına neredeyse hiç katılım olmaması Kandil'i harekete geçirdi.

7 Haziran seçimlerinden sonra kanlı saldırılarla çözüm sürecini bitiren PKK ve siyasi uzantısı HDP’nin Doğu ve Güneydoğu’daki planına halk karşılık vermedi. KCK’nın bu çağrısı çözüm süreciyle refaha kavuşan ancak son saldırılar ile 90’lı yılları hatırlayan bölge halkında karşılık bulmadı.

 

AKŞAM

 // Hayrettin pasa
Yazik oradaki vatandasa iyilerini vatandas olanlari hainler degil pkk tehtidi bomba catisma ya kim ister boyle ortami ailenizi boyle bir yerde buyutmek hep kiziyorlar biraz salim vatandasa dua edelimde kurtulsun su sereften yoksun ermenilerden ulan 1915te keske soykirim yapsaydik ah osmanli bazen niye adam kestigini anliyom yasam icin kiyasta sizin icin hayat vardir ayeti cok lazim oluyo ahhh osmanli...
15 Ağustos 2015 15:01
 // Rasim DUMAN
Bir Kurt olarak hep soyluyorum : Kurtler'in kism-i azam'i PKK'yi red eder,karsidir, devletimizin yanindadir. Son secimlerde Dogu bolgelerinde HDP'ye verilen oylarin sbebi "tehdit"tir ve oy miktari da bir hayli "hormonludur". Bunu hukumetimiz biliyor, aziz milletimiz de bilsin....
14 Ağustos 2015 22:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler