YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Kürdümüze uzaktan el sallamayı bırakalım''
''CHP ve MHP'nin tutuculuk bayrağı altında AKP'nin Kürt açılımına karşı çıkılıyor''
''Kürdümüze uzaktan el sallamayı bırakalım''
15 Ağustos 2009 / 18:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon'un tutuklu sanığı Doğu Perinçek, cezaevinden bir mektup yollayarak hükümetin Kürt açılımını değerlendirdi


İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek tarafından cezaevinde kaleme alınan \'İki resim iki seçenek' başlıklı bildiride, CHP ve MHP'nin tutuculuk bayrağı altında AKP'nin Kürt açılımına karşı çıktığı belirtildi. Doğu Perinçek muhalefete, \'Kürdümüze uzaktan el sallamayı bırakalım' çağrısı yaptı.


İP Antalya İl Başkanı Bilal Şimşir, Ergenekon davasında tutuklu yargılanan genel başkanları Doğu Perinçek'in hükümetin sürdürdüğü Kürt açılımına yönelik eleştirilerini ve Kürt sorunundaki çözüm önerilerini, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Şimşir, Tatvan Kaymakamı Şefik Güldibi'nin ilçede düzenlenen bir etkinlikte PKK adına saygı duruşu sırasında oturan fotoğrafı ve Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Arslanoğlu Köyü'nde Türk bayrakları ve Atatürk posteriyle yapılan eylemin fotoğraflarını göstererek, "İşte iki resim iki farklı seçenek" dedi.


Perinçek'in Tatvan'da çekilen fotoğrafı \'Güneydoğu'da devlet otoritesinin bitişi' olarak değerlendirdiğini aktaran Bilal Şimşir, "Tatvan'daki fotoğraf AKP ve PKK ittifakının yarattığı tablodur. O fotoğraf ABD hegemonyası altında devletçiklere bölünmüş bir coğrafyanın habercisidir. ABD bu yıkımı 2002 yılından beri AKP ve PKK ittifakını kullanarak gerçekleştiriyordu. Tatvan'daki o fotoğraf artık muhafaza edilecek bir Cumhuriyetin bulunmadığını beyinlerimize çakmaktadır" diye konuştu.


Şimşir, Genel Başkan Perinçek'in çözüm olarak gösterdiği ikinci fotoğrafla "Bu savaşı kazanmak için Kürdümüzü emperyalistlere ve bölücülüğe kaptırmayacağız. Kürdümüzü kazanacağız. Bu Cumhuriyetin farzıdır" dediğini belirtti. Perinçek tarafından yazılan 5 sayfalık bildiride, \'Bölücünün adamı var da Cumhuriyet'in Kürdü yok mu? İşte Bismil, Aşkale... Cumhuriyetin Kürdünü Şırnak'ta, Van'da, Çat'ta, Tunceli'de, Mardin'de bulabilirsiniz. Kürt de biziz, Türk de biziz. Hepimiz Türk milletiyiz' ifadelerine yer verilirken CHP ve MHP'nin AKP'nin Kürt açılımına tutuculuk bayrağı altında karşı çıktığı belirtildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler