YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürdistan kurmak istiyor musun, istemiyor musun?
Kürdistan kurmak istiyor musun, istemiyor musun?
20 Kasım 2013 15:56
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da ve dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmaları değerlendirdi.

"Kürdistan" ifadesini eleştiren Vural, "Bu millet öğrensin bakalım, Türkiye Cumhuriyeti devletinde Kürdistan kurmak istiyor musun, istemiyor musun?" dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Vural, Anayasa Uzlaşma Komisyonu için harcanan paranın gündeme getirilmesini eleştirdi.

Hadiseye maddeci şekilde yaklaşılmasının doğru olmadığını ifade eden Vural, şunları söyledi: "Er meydanına gel ey Recep Tayyip Erdoğan, bu millet öğrensin. Anayasa’nın başlangıcını nasıl yapmak istiyorsun? Türk milleti ifadesini çıkarmak istiyor musun? Dilimiz Türkçe’dir ifadesini çıkarmak istiyor musun? Gel hodri meydan. Bu konularda açık ve net olmak için bir fırsattır.

MHP olarak biz Uzlaşma Komisyonu’nda milletimizin ve devletimizin anayasasını yapma gayretlerimiz devam edecektir. Kaçak güreşmesinler, kaçmasınlar. Milletten kaçılmaz. Yani gidip orada hayallerinden bahsediyorsun. Kürdistan’dan bahsediyorsun.

Bu millet öğrensin bakalım, Türkiye Cumhuriyeti devletinde Kürdistan kurmak istiyor musun, istemiyor musun? Türk milletini çıkarmak istiyor musun, istemiyor musun? Niye kaçıyorsun, kaçma! Mert ol! Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda bütün siyasi partiler, nasıl bir devlet, nasıl bir millet, nasıl bir anayasa konusunda netleşsinler. Gizli gündemlerle, gizli hayallerle geleceğimizi tüketmek için bu zamanımızı da heba etmesin. MHP olarak Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluş felsefesini savunmaya devam edeceğiz."

16:21
 // DUYMAK YOK YOLA DEVAM
Muhalefetin zırvaları, kulak tırmalar oldu. Türkistan, Türkmenistan var ise, Kürdistan da vardır. Yeni kardeşi olmuş bir çocuk gibi kıskanıyorsunuz. Durmak ve duymak yok, yola devam....
20 Kasım 2013 16:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler