YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kul hakkı yiyenin hesabını soracağım"
"Kul hakkı yiyenin hesabını soracağım"
05 Ocak 2014 16:06
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kanun teklifi vereceğim. Nereye giderse gitsin kul hakkı yiyenin hesabını sonuna kadar soracağım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi ile Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) işbirliğinde yapımı tamamlanan Teoman Öztürk Öğrenci evi ve Sosyal Tesisi’nin açılışına katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kılıçdaroğlu, “Gazetelerde tam sayfa ilan vermişler. Sağlam İrade yazıyor. Sivil Dayanışma Platformu diye imza atmışlar. Rüşvet ve yolsuzluk konusunda gerçekten de sağlam bir irade var. Milyarları götürdünüz milyarları. Kaç lirayla doyacaksınız. Rakamı söyleyin, kampanya başlatalım size verelim. Parayı kim verdi? Bir gazetenin arka sayfasında tam ilan 50 milyar liradır. Kim bu sivil dayanışma platformu. Baktım içlerinde HAK -İŞ var. Memursen var. HAK - İŞ'e aidat ödeyen bütün işçi kardeşlerime sesleniyorum. Senin genel başkan olarak seçtiğin HAK - İŞ Genel Başkanı kaç lira para alıyor?

Yolsuzluğu meşru kılan bu ilanın parasını senin cebinden mi ödüyor? Çıkıp bunu açıkça deklare etsin. İşçinin alın terini alacaksın rüşvet yiyenleri savunan bir başbakanın reklamını yapacaksın. Bunu kabul etmiyoruz. İşçilerin hakkını sonuna kadar savunan bir genel başkan olarak bunu kabul etmiyorum. Diğer STK'lara da sesleniyorum. Niye bunlar dut yemiş bülbül gibi oldular. Her yerden ses geliyor da bu kuruluşların neden hiç sesi çıkmıyor. Siz neden Sayıştay raporlarının TBMM'ye gelmediğini şimdi daha iyi anlıyorsunuz değil mi?” dedi.

Hatay’da yakalanan TIR hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Kanun teklifi vereceğim. Nereye giderse gitsin kul hakkı yiyenin hesabını sonuna kadar soracağım. Hatay'da bir TIR yakalandı. İhbar geliyor. Bu TIR'ın içinde silah var deniyor. Kime gidiyor? Savcıya gidiyor. Savcı görevini yapacak. Polise talimat veriyor 'TIR'ı durdurun ben arayacağım'. Yasal hakkıdır. TIR aranmıyor. Efendim içinde insani yardım malzemesi varmış. İnsan insani yardım malzemesinden utanır mı? Açarsın bütün vatandaşlar görsün. İçinde bisküvi peynir vardır herkes görür. Yiyecek içecek ne zamandan beri devlet sırrı oldu? Ne var? Silah var içinde silah var. Bir tır için daha ihbar gelmişti uyuşturucu var diye. Onu açtılar baktılar silah çıktı. Bir bakan diyor ki o TIR daha sınırı geçmedi. Bir başka bakan diyor ki oradaki Türkmenlere yardım gönderdik. Türkmenler bize yardım gelmedi diyor. Bunlar Suriye'de dökülen her damla kanın sorumlusudur" dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler