YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kritik toplantı başladı! Erdoğan'ı Topbaş karşıladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na geldi. Erdoğan'ı karşılayan heyet arasında Kadir Topbaş da yer aldı.
Kritik toplantı başladı! Erdoğan'ı Topbaş karşıladı
24 Eylül 2017 / 17:52 Güncelleme: 24 Eylül 2017 / 19:49

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na geldi. Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan çıkarak Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına geldi.

Burada Erdoğan'ı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Ravza Kavakcı Kan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile diğer ilgililer karşıladı.

Erdoğan'ı karşılayanlar arasında Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Kadir Topbaş'ın da yer alması dikkati çekti.

TOPLANTI 3.30 SAAT SÜRDÜ

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, yaklaşık 3 saat 30 dakika sürdü.

Alınan bilgiye göre, Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul il teşkilatı ile 2019 seçimlerine hazırlık çerçevesinde istişare toplantısı düzenlendi.

"TEŞKİLAT MENSUPLARIYLA GÖRÜŞTÜ"

Toplantıda, 2004 yılı Mart ayından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve İstanbul'a pek çok hizmetleri olan Kadir Topbaş'ın istifasıyla ortaya çıkan yeni duruma dair teşkilat mensuplarıyla görüş teatisinde bulunuldu. Topbaş ile parti çatısı altında çalışılmaya devam edileceği vurgulandı.

Toplantıda, kamu görevlerinde süreklilik söz konusu olduğundan, bundan sonra neler yapılabileceği, gelecek yerel seçimler ışığında nelere dikkat edilmesi gerektiği hususlarında görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 18.30'da AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasından ayrılırken, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla selamlaştı ve bir süre aracından inmeden sohbet etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler