YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kritik görüşme sonrası HDP'den açıklama
İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan ve İdris Baluken, İçişleri Bakanlığı'nda görüştü.
Kritik görüşme sonrası HDP'den açıklama
09 Ekim 2014 / 23:35 Güncelleme: 10 Ekim 2014 / 07:40

Ajansların haberine göre; Görüşme sonrası HDP'den yapılan açıklamada, Türkiye'de son günlerde yaşanan şiddet eylemleri sonrası tespit ve önerilerin Bakan Ala'ya aktarıldığı kaydedildi.

‘HDP İmralı Heyeti' imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

'Heyetimiz sürecin çatışmalı bir hal aldığı günden beri yürüttüğü temaslar kapsamında bu akşam İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala ile bir görüşme gerçekleştirmiştir. Bu görüşmede gerek Suruç Mürşitpınar sınırında yaşanan olumsuzluklar, gerekse de 25 yurttaşımızın hayatını kaybetmesine yol açan olaylar hakkında düşünce tespit ve önerilerimiz kendisine aktarılmıştır.

Diyalog, daha büyük sıkıntıların yaşanmaması için vazgeçilmez en temel yöntemimiz olmalı düşüncesiyle bu temaslarımızı ilgili tüm devlet ve hükümet yetkilileriyle sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu diyaloglar sonunda Kobanê'deki katliam tehlikesinin bertaraf edilmesi, çözüm süreci ile ilgili adımların hızlandırılması ve toplumsal olaylara yaklaşım konusunda gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi, toplumsal barışımızın en temel güvencesi haline dönüşmüştür. Bu konuda hükümetin de üzerine düşen sorumlulukları ivedilikle yerine getirmesi elzemdir." 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler