YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kritik görüşme sona erdi! İşte ilk açıklama
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki görüşme sona erdi. CHP'li Haluk Koç, uzlaşma komisyonunun tekrar canlandırılmasının gündeme geldiğini söyledi.
Kritik görüşme sona erdi! İşte ilk açıklama
30 Aralık 2015 / 15:30 Güncelleme: 30 Aralık 2015 / 15:56

Başbakan Davutoğlu yeni anayasa, Meclis İçtüzüğü, reformlar ve bütçe ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Kılıçdaroğlu ile Meclis'te bir araya geldi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan CHP'li Haluk Koç, uzlaşma komisyonunun tekrar canlandırılmasının gündeme geldiğini söyledi

YENİ ANAYASAYA EVET, BAŞKANLIĞA HAYIR

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç Türkiye'nin 12 Eylül ayıbından kurtulması gerektiğini dile getirdi.

Koç başkanlık sistemi konusunda mecvut konumlarını koruduklarını söyledi. Koç yeni anayasa konusunda kişi hak ve hürriyetlerini geliştiren, mevcut parlamenter sistemin daha da güçlendirilmesini sağlayan bir anayasayı savunduklarını belirtti.

TUTUKLU GAZETECİLER

Koç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun tutuklu gazeteciler konusundaki rahatsızlığını bir kez daha dile getirdiğini, başbakan Davutoğlu'nun da tutuksuz yargılamadan taraf olduğunu söyledi.

"GÖRÜŞME ÇOK İYİ GEÇTİ"

Kılıçdaroğlu'na ise CHP genel başkan yardımcıları Haluk Koç, Selin Sayek Böke ve Bülent Tezcan ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay eşlik etti. 

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik görüşmenin çok iyi geçtiğini söyledi.

Görüşmeye Davutoğlu ile birlikte Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı katıldı.

Kılıçdaroğlu'na ise CHP genel başkan yardımcıları Haluk Koç, Selin Sayek Böke ve Bülent Tezcan ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay eşlik etti.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki heyeti Meclis'teki makam odasının girişinde karşıladı. Görüşmeye basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu, girişte basın mensuplarına poz verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler