YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS hırsızlığına CHP neden sessiz kalıyor?
KPSS sınavlarında usulsüzlük iddiasıyla başlatılan soruşturmalar kamuoyunda büyük yankı uyandırırken CHP’nin tepki göstermemesi dikkat çekti
KPSS hırsızlığına CHP neden sessiz kalıyor?
26 Mart 2015 / 20:40 Güncelleme: 26 Mart 2015 / 20:43

Oysa CHP yıllardır bu konuları soru önergeleriyle gündeme taşımış, bundan 5 yıl önce de Meclis’te araştırma önergesi vermişti.

Engin Altay'dan Paralel Yapı'nın dershanesine gönderme

CHP’nin KPSS ve ÖSYM’deki gelişmelere ilişkin verdiği araştırma önergesinde CHP adına konuşan Engin Altay, KPSS’nin partizanlığa ve torpile kısmen de olsa son vermek amacıyla getirildiğini, 2009’a kadar bunun sürdüğünü ancak 2009’da polis meslek yüksekokulu sınavında sorulan soruların 85’nin ‘bir cemaate yakın dershanedeki deneme sınavında sorulduğunun ortaya çıktığını açıklamıştı.
Son dönemde bu kurumdaki skandalların ideolojik olduğunu iddia eden Altay, “Son KPSS’de bilinçli bir organizasyonla ÖSYM ve KPSS kirletilmiştir” demişti.

KPSS’de usulsüzlük yapıldığı iddialarıyla ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “KPSS sorularının da üniversite sınavı sorularının da çalındığını biliyoruz” dedi.

CHP’den tek ses Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’den o da gazetecilerin sorusu üzerine geldi. Hamzaçebi, “Bu sorular o zaman çalındı. Bu çok ciddi bir iddia. Ben çalınmadı diyebilecek durumda değilim. Ben de çalındı kanaatine sahibim. Ama kim çaldı, nasıl çaldı, kimlere verdi, bunu bilmiyoruz” diye sordu.

 

STAR

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler