YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kötülüklerin anası 1960'dır"
Partisinin ihraç kararına rağmen "Demokrasi Buluşmaları" gezilerini sürdüren Demokrat Parti (DP) eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de yaşanan ve ortaya çıkan bütün kötülüklerin anası 1960 darbesi ve 1980 anayasasıdır" dedi.
"Kötülüklerin anası 1960'dır"
04 Eylül 2010 / 21:00 Güncelleme: 04 Eylül 2010 / 21:00

Soylu, Sultangazi Evet Platformu tarafından organize edilen bir toplantıya katıldı. Sultangazi Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Soylu, demokrasi aşığı ve Türkiye sevdalısı bir insan olduğu için referandumda 'Evet' diyeceğini söyledi. Soylu, "'Evet' programlarına katılırken siyasi kimlik gözetmeksiniz hareket ediyorum. 12 Eylül bir siyasi seçim tarihi değildir. Seçimlerle referandumu iyi ayırmak lazım. Referandum, iktidarın icraatlarını onaylamak anlamına gelmiyor. Referandum ve seçim çok farklı konulardır. Herkesi 12 Eylül'de 'Evet' demeye çağırıyorum" dedi.
 

"Türkiye'de ne olduysa 1960 darbesinden sonra oldu" diyen Soylu, şunları söyledi:

"Türkiye'de yaşanan ve ortaya çıkan bütün kötülüklerin anası 1960 darbesi ve 1980 anayasasıdır. İnsanları birbirine düşüren, Türk, Kürt kavgasını, Alevi, Sünni kavgasını, sağcı, solcu kavgasını ülke insanının önüne koyan ve Türkiye'nin tamamen dengesini alt üst eden, ülkenin insanlarımız tarafından yönetilmesini istemeyen bir avuç insanın iktidarını o günden bu güne devam ettirdiği bir 1960 darbesiyle başlamıştır Türkiye'de ne olduysa. Diyorlar ki 'Süleyman Soylu kendin için evet diyorsun', 'partin hayır diyor, sen evet diye yaklaşık bir aydır Türkiye'nin her tarafında dolaşıyorsun.' Benim vicdanımda ve gönlümde bir yara var. Allah şahittir o yaranın onarılması için ve bu milletin milli iradesinin yeniden iktidara taşınması için ve her yerde söylediğim bir namus borcunu yerine getirebilmem için dolaşıyorum ve 'Evet' diyorum." İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler