YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"KOSGEB Müdürü Seki ile herhangi bir akrabalık bağım yoktur"
"KOSGEB Müdürü Seki ile herhangi bir akrabalık bağım yoktur"
10 Aralık 2014 17:12
AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un "torpil listesi" iddialarında yer alan KOSGEB Malatya Hizmet Merkez Müdürü Murat Seki ile herhangi bir akrabalığının olmadığını belirtti.

Fındıklı, yaptığı yazılı açıklamada, Koç tarafından iddia edilen "torpil listesi" kapsamında, "Mücahit Fındıklı'nın akrabası Murat Seki, KOSGEB Malatya Hizmet Merkez Müdürü yapıldı" ifadesinin geçtiğini belirtti.

Seki'nin kendisiyle herhangi bir akrabalık bağı bulunmadığını kaydeden Fındıklı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Murat Seki, KOSGEB Müdürlüğü görevine tepeden atanmamıştır. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun olup uzman yardımcılığını kazandıktan sonra ilk görev yeri olan Malatya'ya gelmiştir. 2009 yılında müdür olmuştur.

Murat Seki, KOBİ'lere yönelik hizmetleri ve çalışkanlığı ile sadece Malatya'da değil, Sanayi Bakanlığımızca da özgüye mazhar olan biriydi.

Herhangi bir akrabalık bağım olmamakla birlikte, Malatya'ya hizmetlerini takdirle takip ettiğim bu insanı, millete hizmet yolunda mesai harcayan tüm devlet görevlilerini olduğu gibi kardeşim olarak görüyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler