YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Kopma yok, süreç iyi gidiyor''
''Kopma yok, süreç iyi gidiyor''
12 Şubat 2013 15:48
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İmralı ile yürütülen süreçte kopma olmadığını belirterek, ''Süreç iyi gidiyor'' dedi.

Atalay, Meclis'te gazetecilerin İmralı süreciyle ilgili sorularını yanıtlarken, süreçle ilgili çok fazla konuşmadıklarını ifade ederek, ''Çok konuşmanın, bu safhada erken konuşmaların bazen süreci zedeleyici yönü olabiliyor. Daha dikkatliyiz hepimiz'' diye konuştu. 

Sürecin şeffaf yürüdüğüne işaret eden Atalay, ''Bizim kararlılığımız sürüyor. Süreç dikkatle yürütülüyor. Gerçekten üzerinde titiz bir çalışma yapılıyor. Kamuoyu desteği yüksek. Yeni kamuoyu araştırmalarımızda o destek daha da yükseldi. Bunları çok dikkatle takip ediyoruz. Bölge ziyaretleri yapıyoruz, oralarda da çok büyük beklenti doğdu. İyi bir atmosfer, bunu iyi değerlendirelim diye elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreç de çok dikkatle yürütülmesi gereken bir süreç. Hiç boşluk bırakmamak gerekiyor'' diye konuştu. 
 
Atalay, ''Ak Parti Kongresi'nde açıklanan anadilde kamu hizmeti ve diğer konularda yeni bir gelişme söz konusu mu '' sorusuna şu karşılığı verdi:
 
''Hepsi yürüyor. Orada bizim olmazsa olmazlarımız var. Silahlı terör örgütü oldukça güvenlik birimlerimizin alanda terörle mücadelesi tabii sürüyor, sürecek. Demokratikleşme adımlarımız kesintisiz devam ediyor, edecek. Biz bugüne kadar demokratikleşme adımlarını pazarlıkla atmadık. Kendimizin inandığı şeyler. Entegre stratejimizi uyguluyoruz. Bu süreçler genelde çok hızlı gitmez, temkinli ve yavaş gider. Önemli olan sağlıklı gitmesidir. Provokasyonlara uğramamasıdır. O konuda da tedbirliyiz, temkinliyiz. Bir kopma yok, süreç iyi gidiyor.''
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler