YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komplonun adresini verdi
CHP'li Hamzaçebi, birlikte uygunsuz görüntüleri internete düşen Safiye Küçük hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hamzaçebi, Küçük'ün sıkı Baykalcı olan Yılmaz Ateş'le tanışıyor olması nedeniyle komplonun Bayalcı kanattan yapıldığını ima etti.
Komplonun adresini verdi
05 Eylül 2010 / 09:11 Güncelleme: 05 Eylül 2010 / 09:18

CHP’li Hamzaçebi, birlikte mahrem görüntüleri yayınlanan Safiye Küçük’e “insani zaafıdan faydalanarak komplo kurduğu” iddiasıyla dava açtı. Komplonun adresi olarak da Baykalcıları işaret etti

CHP’de ‘2. Kaset Skandalı’ diye anılan olayın taraflarından CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi “Safiye Küçük kişisel zaafiyetimi kullanarak komplo kurdu” iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Komplonun CHP kurultayının 2. gününde kurulduğunu iddia eden Hamzaçebi, Deniz Baykal gibi komployu kuran adresi muğlak bırakmadı ve adres olarak birlikte görüntüleri yayınlanan Safiye Küçük’ü gösterdi.

GÖRÜNTÜLER 2 TEMMUZ GÜNÜ ÇEKİLDİ

CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi,  9 Ağustos 2010’da internete düşen uygunsuz görüntüleriyle ilgili birlikte görüldüğü Safiye Küçük hakkında; “özel hayatın gizliliğini ihlal”, “kişisel verilerin izinsiz kaydedilmesi”, “verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme” suçlarından suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda olayı ‘komplo’ olarak niteleyen Hamzaçebi, komplonun, Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçildiği Kurultay’ın 2. gününde kurulduğunu ve failinini de Safiye Küçük olduğunu iddia etti. Küçük’le kongre salonunda kongerinin ikinci günü tanıştığını anlatan Hamzaçebi, görüntülerin 2 Temmuz’da çekildiğini söyledi.

BAYKALCI KANAT HEDEF GÖSTERİLDİ

Olay günü Küçük’ün kendisini önce dışarıya kahve içmeye sonra da da evine çağırdığını anlatan Hamzaçebi, evde iki saat kaldığını, bir daha da hiç yüz yüze buluşmadıklarını söyledi. Hamzaçebi, komplonun kurulmaya CHP Kurultayı’nda başladığını ifade ederken, kulislerde Safiye Küçük’ün sıkı Baykalcı olan Yılmaz Ateş’le tanışıyor olması nedeniyle Kılıçdaroğlu kanadının komplonun adresi olarak Baykalcı kanadı gördüğü belirtiliyor.

Ortaklarını bulun

CHP’li Hamzaçebi kaseti Safiye Küçük’ten başkasının çekmiş olamayacağını, ancak komplonun içinde başka isimlerin de bulunabileceğini bu nedenle, eylemin gerçekleşmesinde, planlanmasında, kurgulanmasında yeralan, iştiraki bulunan diğer kişi ya da kişilerin de bulunarak cezalandırılmasını istedi.

Anlık insani zaaf

Suç duyurusu dilekçesinde Safiye Küçük’ün Hamzaçebi’nin anlık zaafından faydalandığı şu şekilde ifade edildi: “Şüphelinin evinde başkaca kimsenin bulunmadığı bir ortamda müvekkilinin şüpheli tarafından evine çağrılması ve müvekkilin anlık insanı zafiyetinin kullanılması suretiyle” denilmesi dikkat çekti.

Küçük konuşmadı

Safiye Küçük ise komplo iddiaları ve Yılmaz Ateş’le tanışıp tanışmadığı sorularına karşı “bu konuda konuşmak istemiyorum” demekle yetindi.
Star

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler