YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koalisyonun rotası çizildi: 2'inci turda 'istikrara varım' diyenle...
Başbakan Ahmet Davutoğlu koalisyon turlarına yarın başlıyor. İlk turda muhalefeti dinleyecek olan Davutoğlu ikinci turu 'varım' diyenle yapacak.
Koalisyonun rotası çizildi: 2'inci turda 'istikrara varım' diyenle...
12 Temmuz 2015 / 08:53 Güncelleme: 12 Temmuz 2015 / 08:58

Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon turlarına yarın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile başlayacak. Davutoğlu'nun en büyük hassasiyeti ise 13 yıllık istikrarın bozulmaması. Bu amaçla, AK Partili kurmaylarca oluşturulan komisyonlarda, seçim sürecindeki uçuk vaatlere karşı da bir dosya hazırlandı.

Davutoğlu, yarın Kemal Kılıçdaroğlu, salı günü Devlet Bahçeli, çarşamba günü de Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile görüşmelerine "kurmay heyeti"yle gidecek. İlk görüşmelerde "koalisyon şartları" değil, "niyetler" sorulacak. Bayram sonrası ikinci tur ise CHP veya MHP'den "varız" diyenlerle yapılacak. Kırmızı çizgiler ve ilkeler bu turda görüşülecek. Turlarda altı çizilecek temel hedef ise "istikrar".

 

AKŞAM

 // Rasim DUMAN
Devlet BAHCELİ, son zamanlardaki tavir ve beyanlari ile, koalisyon gorusmelerinde aklisira citayi yuksek tutmaya calisiyor. Ama kantarin topuzunu da iyice kacirdi. Boyle ahlaki ve psikolojik problemleri olan biri ile hukumet kurmanizin da, Turkiye'ye bir hayri olacagina ihtimal vermiyorum. İnsallah bir erken secimde AK Parti tek basina iktidara gelecektir....
12 Temmuz 2015 11:21
 // Rasim DUMAN
Kiymetli ve muhterem Basbakanim, Turkiye'nin hukumetsiz kalmamasi icin gosterdiginiz mutedil ve mulayim tavri kabul,tasdik ve teyid ediyorum. Mamaafih, CHP gibi omurgasiz, yagmaci,menfaatperest ve hicbir ahlaki kayit ile mukayyet olmayan bir partiye, devlet cihazinin 10'da 1'ini bile teslim etmenize gonlumuz razi degil. Onlar Bakanlik bir tarafa, birkac Genel Mudurluge dahi razi olacaklar, ama biz razi degiliz. Aman ha aman......
12 Temmuz 2015 11:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler