YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koalisyon sevdalıları bu Türkiye'yi unutmuş!
HDP’nin barajı aşması ve AK Parti’nin tek başına iktidar olmamasını isteyen çevreler; 22 bankası batmış, 65 milyar doları hortumlanmış bir Türkiye tablosu özlüyor! Çok değil 13 yıl önce Türkiye koalisyon hükümetinin yönetemediği ekonomi batık bir ülkeydi.
Koalisyon sevdalıları bu Türkiye'yi unutmuş!
28 Mayıs 2015 / 23:05 Güncelleme: 29 Mayıs 2015 / 09:09

Paralel Yapı, Doğan medyası, CHP ve HDP, AK Parti'nin tek başına iktidar olmaması ve ülkenin bir koalisyon hükümeti tarafından yönetilmesi için mücadele ediyor. Bazı köşe yazarları ve TV yorumcuları ise koalisyon hükümetlerinin kötü olmadığı yönünde propaganda yapıyor.

Hedefleri bankaları hortumlanmış Türkiye

HDP'nin barajı aşması ve AK Partinin tek başına iktidar olmasını engellemek için propaganda yapanların asıl amacı bankaları batırılmış kaynakları hortumlanmış Türkiye. AK Partisiz bir hükümet propagandası yapanların övdüğü koalisyon hükümetleri döneminde 22 banka hortumlandı ve battı. 1998-2001 arasında batan bankalardan 47 milyar dolar hortumlandı.

65 Milyar dolar halkın cebinden çıktı

Batırılan ve hortumlanan bankaların halka toplam faturası ise 65 milyar dolar oldu. Bu rakam Hazine tarafından ödendi.

O Paralarla 22 Marmaray yapılırdı

ANASOL-D, ANASOL-M ve Ecevit azınlık hükümeti zamanında bankalardan hortumlanıp bedeli halkın cebinden çıkan 65 milyar dolarla, 22 tane Marmaray, Ankara-İzmir arasına 43 hızlı tren hattı yapılabilirdi.

İşte hortumlanan bankalar

Koalisyon hükümeti döneminde batırılan ve hortumlanan bankalar ise şöyle:

İnterbank, Türk Ticaret Bankası, İmar, Adabank, Sümerbank, Egebank, Yurtbank, Yaşarbank, Ulusal Bank, Bank Kapital, EGS Bank, Bank Ekspres, EtiBank, Esbank, Pamukbank, Türkbank, İktisat Bankası, Toprak Bank, Kentbank, Tarişbank, Adabank, Osmanlı Bankası.

 

SABAH

1
 // 1
geleceği çizen ak parti bunları dusunmuyor artık hep daha iyiyi hep daha iyiyi yapmaya çalışıyor-du
. Türkiyenin hesabında para benim karnımi dusunmuyor. ..acigh ta bize verin...
29 Mayıs 2015 02:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler