YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kızamığın sorumlusu Hükümet"
"Kızamığın sorumlusu Hükümet"
03 Nisan 2013 12:24
CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Türkiye'de kızamık vakalarının arttığını, bunun sorumlusunun da Hükümet olduğunu iddia etti.

Demir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de salgın haline geldiğini öne sürdüğü kızamık vakalarına değindi. ''Bulaşıcı hastalıklar yaygınlaştı ve ciddi bir noktaya geldi'' diyen Demir, 4 ay önce kızamık konusunda Sağlık Bakanlığı'nı uyardığını ancak eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın bu hastalığın Türkiye'de sıfır düzeyde olduğuyla övündüğünü söyledi.

Türkiye'de 2 bin 700'ü aşan kızamık vakasının bulunduğunu ifade eden Demir, ''Sağlık Bakanlığı bunu gizliyor. Kızamığın yaygınlaşması, aşılamanın başarısız olduğunu gösteriyor. Difteri ve boğmaca enfeksiyonunun da artmaya başladığını görüyoruz'' diye konuştu.

Yüzde 97, 98 düzeylerinde gösterilen aşılama oranının da gerçeği yansıtmadığını öne süren Demir, ''Maus aşıcılığı yapılıyor. Aile hekimleri yüzde 98 başarıyı gösterebilmek için bilgisayar üzerinde yapılmayan aşıları yapılmış gibi gösterebiliyor. Çünkü yüzde 98 aşılama gösteremediğinde o hekim cezalandırılıyor. Çalışan da yalancılığa, sahteciliğe başvuruyor'' dedi.

''Aşılama doğru olsaydı, Türkiye'de salgın olmayacaktı. Şimdi Türkiye'de kızamık hortlaması var ve sorumlusu Hükümet'tir'' iddiasında bulunan Demir, Suriyeli sığınmacıların yaşadığı kamplarda da yeterli aşılamanın yapılmadığını, bunun da ülke için ciddi bir sağlık sorunu doğurduğunu kaydetti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler