YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalması..."
"Kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalması..."
06 Kasım 2013 17:46
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, öğrenci evleri tartışmalarıyla ilgili olarak değerlendirmede bulundu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, öğrenci evleri tartışmalarıyla ilgili olarak, “Evli olmayan gençlerin bir arada yaşaması bizim örflerimize, adetlerimize ve geleneklerimize uymuyor ama Türkiye artık çağdaş bir devlettir. 18 yaşını dolduran kız da, erkek de kendi hayatını yönlendirecek kişiliğe sahiptir” dedi.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, “Deniz Feneri” davasından dolayı fener taşıdığını söyledi. Türkiye’de artık adalet ve mahkeme diye bir şeyin olmadığına inandığını dile getiren Genç, Başbakan Erdoğan’ın kendisine hakarette bulunduğunu iddia ederek, tazminat davası açtığını, mahkemenin kararı reddettiğini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda sarf ettiği “Atatürk’ün kadınlara getirdiği hakların olmaması halinde kadınların ikinci veya üçüncü eş durumuna düşeceğine yönelik düşünceleri dolayısıyla kendine 100 bin liralık tazminat davası açtığını hatırlatan Genç, davanın dün sonuçlandığını ve 20 bin lira tazminata mahkum edildiğini kaydetti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin’in kendisi ile ilgili “hadsiz, terbiyesiz, korkak, yüreksiz, şerefsiz, ahlaksız, seviyesiz, edepsiz” diye hakaretlerde bulunduğunu iddia eden Genç, “Ben de bu hareketler dolayısıyla karşı dava açmıştım. Hakim, bu karşı davamı da reddetti” diye konuştu.

Türkiye'de yargının bittiğini, AK Parti yargısının başladığını iddia eden Genç, “Artık bizim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak haklarımızı ve hukukumuzu koruyan yargı yoktur. Bunu herkesin bilmesi lazım. Hele Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ün mahkemelerde sözü geçtiği zaman hakimler tir tir titremeye başlıyorlar. Herhangi birisi mahkemeye bir takım davalar açtığı zaman bu davalarda Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin bakanlarının adı geçtiği zaman UYAP ayarlamalarıyla belli mahkemelere düşüyor. O mahkemelerde istedikleri kararları alıyorlar” iddialarında bulundu.

Başbakan Erdoğan’ın kız ve erkek öğrencilerinin aynı evde birlikte kalmasına yönelik açıklamalarını eleştiren Genç, “Ben bunda bir akıl görmüyorum, bir mantık görmüyorum. Senin görevin ne. Bu tamamen gündem değiştirmek için. Mustafa Sarılgül CHP’ye geçti ve gündemden bunu düşürmek için böyle akla, mantığa sığmayan bir şey attı ortalığa. Bu tamamen bir dikta rejimidir. Türkiye Cumhuriyeti tamamen faşist bir rejime çevirmektir. Yani Almanya Hitler rejiminin ve daha ilerisi faşizan bir rejimdir.

Bana göre bu Tayyip’i millet sokakta gezdirmemesi lazım. Sırf gençlerimizi, gençlerimizi, kızlarımızı ahlak kurallarına aykırı hareket ediyor diye bir töhmet altına sokuyor ve bugün Anadolu çocuklarını üniversiteye gönderen babaları, anaları büyük bir üzüntüye sevk ediyor. Acaba benim kızım veya oğlum ahlaksızlık mı yapıyor…  Evli olmayan gençlerin bir arada yaşaması bizim örf ve adetlerimize, geleneklerimize uymuyor ama Türkiye artık çağdaş bir devlettir. 18 yaşını dolduran kız da, erkek de kendi hayatını yönlendirecek kişiliğe sahiptir. Tayyip Erdoğan’ın ağzından çıkanı kulağı duymuyor” ifadelerini kullandı.

 

İHA

19:57
 // ÇİVİ ÇİVİYİ SÖKER
Diktatör bir rejimi, pembe güllerle değiştiremezdik herhalde. Neyse fazla konuşmayayım, şimdi bu herif beni de dava eder. Gerçi etse ne yazar, cepte metelik yok. La acık hükümeti fakirlikle mücadele ile eleştirin....
06 Kasım 2013 19:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler