YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kışanak'tan ihanet çağrısı: Direnin, Ruslar yardıma geliyor!
PKK’lıların 6 saat bodrumda hapsettiği Gültan Kışanak, Sur’dan çıkar çıkmaz örgütün talimatlarını yerine getirmeye başladı. KCK’lılarla buluşan Kışanak’ın, "Direnin, Ruslar yardıma geliyor. Silahlar yola çıktı bile" dediği öğrenildi.
Kışanak'tan ihanet çağrısı: Direnin, Ruslar yardıma geliyor!
22 Şubat 2016 / 08:35 Güncelleme: 22 Şubat 2016 / 08:34

Sur'un İskenderpaşa Mahallesi'nde büyük postanenin arkasında bulunan Eşit Özgür Yurttaş Derneği'nde terör örgütü KCK'lılara aldığı talimatları aktaran Kışanak, güvenlik güçlerinin düzenlediği başarılı operasyonlarla hezimete uğrayan teröristlere moral vermeye çalıştı.

Star'da yer alan habere göre; Sur'daki teröristlere destek verilmesi çağrısında bulunan Kışanak, toplantıya katılanlara öncelikle acil bir şekilde Sur'dakilere silah ve adam takviyesi yapılması gerektiğini söyledi.

YARDIM GELİYOR

Sur'daki teröristlerin çok zor durumda olduğunu kaydeden Kışanak, yakında Rusya'dan çok ciddi yardımlar geleceğini belirterek, ''Şu anda Rusya ile anlaşmaya varmak üzereyiz. Rusya bize destek verecek silah gönderecek. Hatta iki araç yoldadır geliyor. Bu direniş devam etmeli. Kandil'in talimatı bu yönde. Rusya'nın yapacağı yardımlar içinde anti tank silahları da var. Biz halkın daha etkin bir şekilde bu işin içine çekmeliyiz. Halk destek vermese de bu iş devam etmeli. Sur'un diğer mahallelerine de direniş taşınmalı'' ifadelerini kullandı.

OYUN BOZULDU

Kışanak'ın bu toplantısından sonra ise Lalebey, Alipaşa ve Abdaldede mahallelerinde gece yeni çukurlar kazılarak barikatlar oluşturuldu. Onlarca PKK'lının aynı gece takviye için Sur'a girdiği tespit edildi.

Kışanak'ın örgütten aldığı talimatlar üzerine yaptığı tüm planlar ertesi gün ise Valiliğin bu üç mahalle ve Melik Ahmet Caddesi'nde sokağa çıkma yasağı uygulayarak hendek ve barikatları kaldırmasıyla bozuldu.

Terör örgütü PKK'nın Gültan Kışanak'a Diyarbakır'dan ayrılmaması yönünde de talimat verdiği öğrenildi. Zorunlu durum haricinde şehir dışına çıkmaması istenen Kışanak'ın da bu talimat gereği kentten ayrılmadığı ve bu yüzden de şehir dışındaki birçok davete katılmadığı belirtildi.

PKK'nın Gültan Kışanak'la beraber Mardin, Ağrı, Şırnak ve Hakkari Belediye başkanlarına da hendek sorununu devam ettiği süreçte mecbur kalmadıkları süre şehirden dışarı çıkmamaları talimatı verdiği de belirtiliyor.

Demokratik Toplum Kongresi'nin isteğiyle Sur'a giden Kışanak'ın ''Halk bize destek vermiyor. Kaybettik. Artık vazgeçin” dediği teröristlerce bir binanın bodrumunda 6 saat hapsedildiğini Star ortaya çıkarmıştı.

 

STAR

 // Hsmn
Onların su an istedikleri zaten halkı kışkırtmak sabır bu onların sonlarının geldiginin ifadesidir.......
22 Şubat 2016 19:08
millete akıl verme,sorman gerekeni sor???!!!
 // Muhafız
Ey Rasim Duman rumuzlu akıl hocası;sen bu millete akıl verene kadar, sorman gerekeni neden sormuyorsun?Bu pkk terör örgütüne doğrudan destek veren vatan hainlerine karşı TC DEVLETİNİN Hekimleri,Savcıları neden kılını dahi kıbırdatmıyor?,diye sormuyorsun?,Rasim Duman;Bir Yargı Mensubunun maaşı aylık 5000TL.dir,pekala asker,polis bu devleti korumak için CANINI seve seve bu vatan uğrunda verirken,neden pkk terör örgütüne destek veren vatan hainlerine karşı Hakimler,Savcılar kılını kıbırdatmazlar???...
22 Şubat 2016 Pazartesi 18:28
HDP'li
 // Adıyaman'lı Akın
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
22 Şubat 2016 18:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler