YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kışanak'tan birlik mesajı
Kışanak'tan birlik mesajı
14 Mayıs 2013 13:34
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, çözüm sürecine ilişkin, "Hep beraber güçlü bir mücadeleyle, onurlu bir siyasetle bu işi başarabiliriz, barışı sağlayabiliriz" dedi.

Kışanak, partisinin Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde düzenlediği mitingde, çözüm sürecine herkesin katkı sunması gerektiğini söyledi.

Ülkede halklar arasında hiçbir sıkıntı olmadığını ve barışı herkesin istediğini vurgulayan Kışanak, çözüm sürecinin barış ve refahı getireceğine inandıklarını ifade etti.

Çözüm sürecinde annelere de büyük iş düştüğünün altını çizen Kışanak, şunları kaydetti:

"Bize bir görev düşüyor. Hep beraber bu sürece desteklemeliyiz. Sevgili anneler; siz yıllarca canınızdan çok sevdiğiniz evlatlarınızı yitirdiniz ama hiç bir zaman yüreğinize kin koymadınız. Her zaman barış için mücadele ettiniz, çözümün öncüsü oldunuz. Hepinizin ellerinden öpüyorum. Onurlu bir barışı sizlere armağan etmek bizim boynumuzun borcudur. Hep beraber güçlü bir mücadeleyle, onurlu bir siyasetle bu işi başarabiliriz, barışı sağlayabiliriz."

Reyhanlı'daki patlamalara da değinen Kışanak, patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diledi.

Kışanak'a mitingde, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Batman Milletvekili Ayla Akat Ata ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici eşlik etti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler