YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kışanak’a göre seçimin galibi BDP
Kışanak’a göre seçimin galibi BDP
31 Mart 2014 07:56
Resmi olmayan sonuçlara göre Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Gültan Kışanak, bu seçimin galibinin Barış ve Demokrasi Partisi olduğunu savundu.

Yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları seçilen Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, BDP Diyarbakır Başkanlığı’nda sonuçları değerlendirdi.

Sonuçları halkın zaferi olarak değerlendiren Kışanak, seçimin galibinin BDP olduğunu ifade etti. BDP’nin bu seçimlerde oyunu önemli bir boyutta artırdığına dikkat çeken Kışanak, “Bugün halk son sözü söyledi. Ortaya çıkan sonuçlar da halkın zaferidir. Bu sonuçların tüm Kürt halkına hayırlı olmasını diliyorum.

Bundan sonra bizler Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları olarak, bu kentteki herkesin hizmetinde olacağız. Her şey Amed ve halkımız için diyoruz. Diyarbakır bir dünya kentidir. Misyonu son derece önemli bir kenttir. Halkın ortaya çıkardığı bu sonuçta Diyarbakır’ın geçmişine, tarihine kültürel ve siyasal misyonuna uygun bir yönetim anlayışıyla halkımıza ve kentimize hizmet edeceğiz.

Bize oy vermeyenlere de seslenmek istiyorum, Diyarbakır, halkımız, çocuklarımız, gençler, kadınlar, bu şehirde yaşayan herkes bizim için önemlidir. Bizim için artık BDP’ye oy veren vermeyen diye bir ayrım kalmamıştır. Diyarbakır tek yürek olacak, bizlerde bu kente hizmet etmek için gece gündüz bir seferberlik ruhuyla çalışacağız. Ortada çok açık bir tablo var, seçimin galibi BDP’dir. Genel tabloya baktığımızda BDP’nin oyunu, belediye sayını arttırdığını ve önemli yerlerde başarılar elde ettiğini görüyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Fırat Anlı ise, ortaya çıkan sonucun çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Anlı “Binlerce insanın aylardır sürdürdüğü emek var. İsmi bilinmeyen çok sayıda kişinin emeğiyle bu seçimler gerçekleşti. Biz dördüncü dönemde Diyarbakır halkının kendi siyasal iradesine sahip çıkmasını son derece önemli görüyoruz. İnsanlarımız kime oy verirmiş olursa olsun, bizim için artık Diyarbakırlılar esastır” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler