YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimseye minnettarlığımız yok
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Fitch'in Türkiye'nin kredi notunu artırmasını değerlendirdi. Çağlayan, 'Kimseye bir minnertalığımız yok.' dedi.
Kimseye minnettarlığımız yok
07 Kasım 2012 / 13:40 Güncelleme: 07 Kasım 2012 / 13:51

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bazı kredi derecelendirme kuruluşlarının cimriliğine, ayağını sürtmesine, Türkiye'nin hakkını geç teslim etmiş olmasına rağmen yollarına devam edeceklerini belirterek, ''Fitch'in iki gün önce yapmış olduğu şey Türkiye için bir lütuf değil. Bu konuda kimseye bir minnettarlığımız yok. Biz bunu fazlasıyla hak ettik. Bunu çok önceden yapması lazımdı. Türkiye'nin bu konuda hakkı yenmiştir'' dedi.

CNR Expo'da düzenlenen 48. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nın açılışında konuşan Çağlayan, fuarların ticareti ateşleyen bir buji görevi üstlendiğini belirterek, fuarın ihracata önemli katkılar sunmasını temenni ettiğini söyledi.

Çağlayan, 20'den fazla ülke ve 300'ün üzerinde ulusal ve uluslararası sektör temsilcilerinin katıldığı bir etkinliğe Türkiye'nin ev sahipliği yapmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Ayakkabı sektörü, istihdam, ekonomi ve ihracat açısından önemli bir sektör. Günlük hayatımızın olmazsa olmazı, zaman zaman kendimizden daha fazla özen gösterdiğimiz bir giysinin bir sektörün açılışını yapıyoruz. Ayakkabı sektörü Türkiye'de 5 milyar dolar üzerinde bir üretim kapasitesine sahip ve 18 bin 500'e yakın işletme bunun yanı sıra 240 binden fazla çalışanı istihdam ediyor. Bilhassa emek yoğun bir sektör. Hayvancılık sektörü başta olmak üzere birçok sektörle de yakından ilişki içinde. Bu kadar önemli bir sektör de ümit ediyorum ki, AYMOD fuarları Türkiye'nin üretim ve istihdam kapasitesinin geliştirilmesi ve dış ticaret kalitesinin artırılmasında önemli bir kilometre taşı olacaktır.'' aa
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler