YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kimseye 3 çocuk için silah dayatmıyoruz"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3 çocuk önerisine bazı çevrelerden yöneltilen eleştirilere cevap verdi.
"Kimseye 3 çocuk için silah dayatmıyoruz"
08 Ağustos 2013 / 16:15 Güncelleme: 08 Ağustos 2013 / 17:26

Erdoğan, “Ben sadece 3 çocuk tavsiye ediyorum. Bu benim en doğal hakım. Böyle bir yasa yok. İsteğe bağlı. Bunu da müsaade edin, söyleyeyim. Rusya Devlet Başkanı Putin söyleyince oluyor da, Tayyip Erdoğan söyleyince niye rahatsız oluyorsunuz?” dedi.

Haliç Kongre Merkezi’nde Başbakan Erdoğan ile birlikte partililer bayramlaştı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, annelerden 3 çocuk istemesi sebebiyle kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

Erdoğan, “Hani diyorlar ya; bizim yaşam tarzımıza karışıyor. Nerden çıktı diyorlar 3 çocuk meselesi? Böyle bir şey yok. Ben sadece 3 çocuk tavsiye ediyorum. Bu benim en doğal hakım. Bu davaya gönül vermiş kadınlara 3 çocuk yapın diyorum. Bu millete hibe edin, lütfedin diyorum. Bu milletin güçlü olması lazım. Bu da insandan geçiyor. Eşrefi mahluk olan insanı bu anneler yetiştirecek. Böyle bir yasa yok. İsteğe bağlı. Bunu da müsaade edin söyleyeyim. Bu kadar hakkımız olsun.” diye konuştu.

'"76 milyon değil inşallah daha fazlası"

“Rusya’da Devlet Başkanı Putin söyleyince oluyor da Tayyip Erdoğan söyleyince niye rahatsız oluyorsunuz?” diyen Erdoğan, “Avrupa ülkelerinin pek çoğunda doğum ile ilgili parasal destekler var. Onlar destek verince oluyor. Ancak, biz de destek yok. Biz de niye rahatsız oluyorsunuz? 76 milyon değil inşallah daha fazlası. Ben annelerimize güveniyorum. AK Parti’ye gönül veren annelere güveniyorum. Bu annelere babaların da destek olmasını hatırlatıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler