YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimsenin önünde diz çökmedik
CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Cumhuriyet tarihinin hangi dönemini alırsanız alın, hiçbir CHP'li kimsenin önünde diz çökmemiştir'' dedi.
Kimsenin önünde diz çökmedik
16 Şubat 2013 / 19:01 Güncelleme: 16 Şubat 2013 / 21:41

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı'nın sorumluluğunda yürütülen ''Eğitici Eğitimi''ne katılan bin 900'ü aşkın üye için ATO Congresium Kongre Merkezi'nde düzenlenen katılım belgesi dağıtım töreninde konuştu.
 
Cumhuriyetin kuruluş yıllarında okuma yazma oranının yüzde 3 olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: ''Diyorlar ya; 'sizler neler yaptınız' diye. O günün koşullarından Türkiye'nin tarihine bakamayanlar, bugünün değerleriyle tarihi yorumlayanlar aslında, tarih fukarasıdırlar. Biz özümüzden kopmadık. Bize bazen bugün bazen de geçmişe dayanarak ciddi suçlamalar yapılıyor. Buradan söylüyorum; Cumhuriyet tarihinin hangi dönemini alırsanız alın, bırakın genel başkanı, hiçbir CHP'li hiç kimsenin önünde diz çökmemiştir. Biz gücümüzü halktan alıyoruz. Bırakın herhangi olağan bir CHP'liyi, hiçbir CHP'li yönetici için 'onu kullanın, deliğe süpürmeyin' bir laf asla ve asla söylenmemiştir.''
 
Hükümetin Suriye politikasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Ayakları yere basmayan politikalarla Türkiye'yi tehlikeye sokuyorlar. Bu ülkenin gencecik evlatlarını savaş alanına sokmak için adeta yarışıyorlar. Meraklıysan, önce kendi çocuklarını göndereceksin askere, adam gibi göndereceksin. Onun için söylüyoruz CHP'li olmak kolay değildir, zordur diye. Biz bütün devrimlerin altında imzası olan bir siyasal gelenekten geliyoruz. Çok partili yaşama geçerken bu ülkeye demokrasi gelsin diye mücadele ettik. Şimdi çok partili yaşamdan neredeyse tek partili yaşama gideceğiz.''
 
İstanbul Barosu'na sahip çıkacaksınız
 
İstanbul Barosu'nun dünyanın en büyük barolarından olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Avukatların elinden savunma haklarının alınmasına karşı çıkıyor, seni misin karşı çıkan, cezalandırılmak isteniyor. Dünyanın bütün barolarına çağrı yapıyorum, eğer savunma hakkı kutsalsa İstanbul Barosu'na sahip çıkacaksınız'' diye konuştu. 
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler