YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimsenin gücü yetmez
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, teröristlere çağrı yaparak, 'B ülke için söyleyeceğiniz bir çift laf, bir fikriniz varsa bırakın silahı, terörü, bırakın masum insanları, çocukları öldürmeyi'' dedi.
Kimsenin gücü yetmez
10 Ağustos 2012 / 21:12 Güncelleme: 10 Ağustos 2012 / 21:17

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ''Bu çıkmaz sokakta gidenlere diyoruz ki; bu millet, bu ülke için söyleyeceğiniz bir çift laf, bir fikriniz varsa bırakın silahı, terörü, bırakın masum insanları, çocukları öldürmeyi'' dedi.

Yıldırım, Torunlar ve Kiler gruplarınca Kütahya-Eskişehir karayolunun 1. kilometresinde inşa ettirilen Sera Kütahya Alışveriş Merkezi'nin (AVM) açılış töreninde yaptığı konuşmada, son 9 yıldır yurdun her köşesinde yollar, havaalanları, hastaneler, okullar gibi hizmetleri yaptıkça, yurdun her köşesini hizmetle donattıkça, halkın gülen yüzünü gördükçe güç ve heyecanlarının arttığını bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 9 yılda havayolunu halkın yolu haline getirdiklerini, ülkeyi bir baştan bir başa bölünmüş yollarla donattıklarını, hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştürdüklerini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

''Bugün gerçekleştirdiğimiz projeler, dünyada hiçbir ülkede yapılamıyor. Çünkü dünyanın birçok ülkesi krizlerle başa çıkmanın yollarını arıyor. Marmaray Projesi bir dünya markası. İzmir-İstanbul Otoyolu İzmit Geçiş Köprüsü dünyanın üçüncü büyük köprüsü, İstanbul üçüncü boğaz köprüsü üzerinde demiryolu olan dünyanın en uzun köprüsü, ikinci tüp geçit ve yine dünyanın üçüncü büyük havalimanı yeni İstanbul Havalimanı... Projeler saymakla bitmez. Şu bahsettiğim birkaç proje, 60-70 katrilyonluk projelerdir. Türkiye eskiden bir milyon dolar bulmak için kapı kapı dolaşırken bugün dara düşen ülkelere 5 milyar dolar borç veriyor, kredi veriyor. İşte Türkiye'nin geldiği nokta budur. IMF'ye el açan Türkiye, IMF'ye 5 milyar dolar destek veren Türkiye haline geldi. Nasıl geldi  Vatandaşımızın duası, desteği ve güveniyle geldi.''


-''Bu millet çok büyük sınavlar verdi, bu da geçecek''-


Yıldırım, İzmir'in Foça ilçesinde askeri araca düzenlenen terör saldırısında şehit düşen askere Allah'tan rahmet, yaralı askerlere acil şifalar diledi.

Terör saldırılarının, bölgedeki yatırımlara engel olamayacağına dikkati çeken Yıldırım, şunları söyledi:

''İsterseniz Şırnak'a, Hakkari'ye havaalanı yapılmasını engelleyin. Iğdır Havaalanı'nı, Bingöl Havaalanı'nı engellemeye çalıştınız. Hakkari-Van karayolunun yapımını engellemeye çalıştınız, defalarca kundakladınız. Ne yaparsanız yapın, bu milletin istiklal ve istikbal mücadelesini, bu milletin refahını, birliğini, beraberliğini bozmaya asla ve asla sizin de gücünüz yetmez, efendilerinizin de gücü yetmez. Bu millet çok büyük badirelerden geçti. Bu millet çok büyük sınavlar verdi, bu da geçecek. Bu çıkmaz sokakta gidenlere diyoruz ki; bu millet, bu ülke için söyleyeceğiniz bir çift laf, bir fikriniz varsa bırakın silahı, terörü, bırakın masum insanları, çocukları öldürmeyi. Gelin o fikrinizi söyleyin, 'Bu ülkenin geleceği, refahı için bizim de söyleyecek bir sözümüz var' deyin.''

Yıldırım, daha sonra Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, AK Parti Kütahya milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay ve İdris Bal, AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ile kurdeleyi keserek açılışını yaptığı tesisi, beraberindekilerle gezdi. AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler