YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimse hava atmaya kalkmasın
Kimse hava atmaya kalkmasın
28 Ocak 2011 13:02
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Benden önceki herkes bu ülkeyi batırdı, ben kurtardım' havası atmaya kalkışmasın'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, ''İnsaf sahibi olan hiç kimse, 'sanki bu ülke, bu devlet kaya kovuğundan çıktı, benden önceki herkes bu ülkeyi batırdı, ben kurtardım' havası atmaya kalkışmasın'' dedi.

Oran, yazılı açıklamasında, ''Son günlerde AKP çevreleri, Osmanlı Devleti üzerinden farklı çevrelere baskıcı ve yasaklayıcı bir tutum sergilemektedirler'' ifadesini kullandı.

''CHP olarak, Osmanlıya, ecdadımıza sahip çıktığımız bilinmektedir. Ancak şu anda sahip olduğumuz özgürlüklerin Cumhuriyet Türkiye'sinin nimetleri olduğu açıktır'' diyen Oran, şunları kaydetti:

''Özgürlüklerin, başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü ve Celal Bayar gibi liderlerimiz tarafından kurulan Cumhuriyet Türkiye'sinin bize sağladığı nimetler olduğunu, insanca yaşam hakkının, bize padişahlık tarafından değil, Cumhuriyet tarafından sunulduğunu da takdir edelim. İnsaf sahibi olan hiç kimse, 'sanki bu ülke, bu devlet kaya kovuğundan çıktı, benden önceki herkes bu ülkeyi batırdı, ben kurtardım' havası atmaya kalkışmasın. Kadirbilirlik, geçmişe saygı edebiyatı yapanlar, yakın geçmişin birikimleri üzerinde yükselip, o koltuklara oturabildiklerini akıllarından çıkarmasınlar. Geçmişe takılıp kalanlar, geleceği göremezler. Ne yeniden Osmanlı kurulur, ne de Erdoğan padişah olur. Birileri, Kasımpaşa'dan çıkıp, bu kafayla ve bu iktidar hırsıyla Osmanlı zamanında yaşasaydı, ya Bostancıbaşı'na teslim edilir ya da Harem Ağası yapılırdı.'' (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler