YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kimse durumdan vazife çıkarmasın"
"Kimse durumdan vazife çıkarmasın"
"Kimse durumdan vazife çıkarmasın"
05 Mart 2008 / 16:59 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Genelkurmay açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği bir diğer parti olan Milliyetçi Hareket Partisi’nden de bir açıklama geldi. Açıklamada; muhatabın hükümet olduğu belirtilirken; "kimse durumdan vazife çıkarmasın" denildi.


 


Milliyetçi Hareket Partisi de, Genelkurmay'ın bildirisine yazılı bir açıklama ile yanıt verdi. Genel Başkan Bahçeli imzasıyla yapılan açıklamada; milli meselelerde MHP'nin görüş bildirmesinin demokratik bir hak olduğu belirtildi.


 


Terörün yurt içinde ve dışında bitirilmesi konusunda sorumluluğun hükümette olduğu ifade edilirken; "MHP'nin bu konudaki siyasi değerlendirmelerinin muhatabı ve bu konuda cevap verecek olan da siyasi sorumluluk taşıyan hükümettir. Hiç kimse muhatabı olmadığı konularda durumdan vazife çıkarmaya çalışmamalıdır." denildi.


 


Açıklamada ayrıca; MHP'nin ne dediğinin iyi okunup, doğru anlaşılarak sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi istenirken; MHP'ye yönelik yakışıksız ithamların kabul edilmeyeceği kaydedildi. Açıklamada; "görevi ve konumu ne olursa olsun hiç kimse, MHP'yi hainlerden daha fazla ülkesine zarar veren bir kurum olarak takdim etme hakkını kendisinde göremeyecektir." ifadelerine yer verildi.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler