YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimse benim üzerimden hesap yapmasın
Kimse benim üzerimden hesap yapmasın
17 Kasım 2012 09:36
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2015'te milletvekilliği için aday olmayacağını söyledi. Belediye başkanlığı da düşünmediğini belirtti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Ömrüm olursa 2015 seçimlerinde ben milletvekili adayı değilim, şartlar değişir mi değişmez mi  Hiç onu da hesaplamıyorum. 'Peki kardeşim sen milletvekili adayı olma ama belediye başkanı adayı ol' derlerse, ona da bugünden cevap veriyorum kimse benim üzerimden hesap yapmasın. Ben 'belediye başkanlığını da düşünmüyorum' diye bugünden söylüyorum'' dedi.

Bursa AS TV'de Ankara'dan canlı yayınlanan ''Objektif'' adlı programa konuk olan Arınç, gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Arınç, yayınlanan bir ankette ''AK Parti'nin yüzde 47'lerde gösterildiğinin'' hatırlatılması üzerine, anketlere çok önem verdiklerini ancak birtakım ''ben de kamuoyu araştırma şirketiyim'' diyenlerin aslında başka şeyler yaptığını da bildiğini söyledi.

-''Kimse benim üzerimden hesap yapmasın''-

Arınç, bu dönemden sonra siyasete nokta koyacağı yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, hırslı bir adam olmadığını söyledi. Buna karşılık siyasette bir şey beklemeden de çalışılmayacağını ancak kendisinin burada asgari limitte olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

''Erbakan hoca bize bir şey öğretti; 'Yapacağınız siyaseti Allah rızası için yapacaksınız' dedi. Ben onun iyi bir talebesi olarak bu sözü kendime şiar edindim, başkasını bilmem. 'Ben de eteğindeydim canım ama ben böyle düşünmüyorum' diyen de çıkabilir. Ben Allah rızası ve milletin hukukunu gözetmek için bu siyaseti yaptığı yaptığımı düşünüyorum. Şimdi bir kararımız var, üç dönemden sonra bir daha aday olamayacaksınız. Birileri üzülüyor, ağlıyor olabilir, birileri bundan vazgeçilsin diyebilir, ben çok şükür yarabbi diyorum. Demek ki 5 dönem milletvekilliğinden sonra 40 yıllık siyasetin bir yerde nokta, virgül konulması şart. Ama ben madem ki kararımız, budur, buna saygı duyuyorum, 'ben aday değilim' diyorum. Bunu bugünden söylememin hiçbir mahsuru yok, bunu bugünden söylemeyenler belki yarına ait bir hesapları vardır onun için söylemiyordur. Ömrüm olursa 2015 seçimlerinde ben milletvekili adayı değilim, şartlar değişir mi değişmez mi  Hiç onu da hesaplamıyorum. 'Peki kardeşim sen milletvekili adayı olma ama belediye başkanı adayı ol' derlerse, ona da bugünden cevap veriyorum kimse benim üzerimden hesap yapmasın. Ben 'belediye başkanlığını da düşünmüyorum' diye bugünden söylüyorum. Benim gidişimi bir fırsat olarak görmeye çalışanlar var, başkaları üzerinden hesap yapıyorlar. İnsana dayanma ölür, ağaca dayanma kurur...'' aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler