YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimse avucunu ovuşturmasın
Kimse avucunu ovuşturmasın
11 Mayıs 2010 15:06
CHP Genel Sekreteri Önder Sav, "Deniz Baykal istifa etti gitti diye kimse avucunu ovuşturmasın" dedi.

CHP TBMM Grup toplantısının ardından basına açıklama yapan Sav, şunları kaydetti:

"Dün bütün Türkiye, bütün vatandaşlarımız, değişik, kararlı, onurlu bir siyaset adamının şimdiye kadar belki tanıyamadıkları bir yönünü daha tanıma olanağı buldular. Sayın Deniz Baykal, dünkü davranışıyla onurlu bir siyaset adamının, onurlu bir devlet adamının yapması gerekenin, böyle güç koşullarda ne olduğunun altını çizdi ve tarihin unutulmazları arasında yerini aldı. Böyle güç dönemlerde önemli mevkide bulunan siyasetçilerin, devlet adamlarının kararlarını fazla geciktirmeden vermiş ve toplumla bölüşmüş olmalarını çok anlamlı buluyoruz, CHP olarak.

Ama bir gerçeğin de altını hep beraber çizmek istiyoruz; Sayın Deniz Baykal istifa etti, gitti diye kimse avucunu ovuşturmasın. Sayın Deniz Baykal'ın yıllardır çizdiği politika, o politikayı bölüştüğü arkadaşları tarafından duraksamadan, geriye dönüş yapmadan sürdürülecektir. Artık, Sayın Baykal'a sadece çalışma arkadaşları olan bizler sahip çıkmıyoruz. Sayın Baykal'a bütün vatandaşlarımız, CHP'nin bütün örgütü sahip çıkıyor. Artık, sadece CHP'nin Genel Başkanı değil, toplumu yönlendirecek önderlerden birisi durumuna gelmiştir Sayın Baykal. Bizlere düşen görev, onun bu onurlu tutum ve davranışını zedeletmemek, onun bu çizdiği yolda aksaklıklara, engellere fırsat vermemektir."

BAYKAL'LA TARTIŞTILAR MI?


Sav, bir gazetecinin Baykal'a suikast ihbarının açıklanması konusunda Baykal'la sert bir tartışma yaşayarak iplerin kopma noktasına geldiği iddiasıyla ilgili sorusuna da 'Ben de bunu bir köşe yazısından okudum. Sayın Baykal benim 53 yıllık dostum fakat bir partide bütün fikirler aynı tornadan çıkmış gibi olmaz. Ama bu olayla ilgili anlatıldığı, abartıldığı gibi herhangi bir şey gerçekleşmemiştir.''' diye yanıt verdi

''TERTİP YAPANLARA KARŞI MÜCADELE VERMİŞTİR''

Bunun bir tertip olduğu, Baykal'ın yeniden genel başkanlığa döneceğine yönelik haberlere karşılık Sav, ''Sayın Genel Başkanımız, hayatın hiçbir döneminde tertip yapmamıştır. Aksine tertip yapanlara karşı mücadele vermiştir. Böyle bir dönemde de yakıştırıldığı gibi bir tertip içinde bu işe başlamış olması, asla söz konusu değildir'' dedi.

Sav, ''Sayın Baykal'ın iktidara yönelik suçlamalarında Fethullah Gülen ile konuşmasının bir etkisi var mı?'' sorusu üzerine, Baykal ile bu konuda hiç görüşmediğini vurguladı.

 

Aday olmaması halinde, kimin genel başkan adayı olacağı konusunda Baykal ile görüşüp görüşmediğinin sorulmasına ise Sav, ''Sayın Genel Başkan ile bu konuda da bir görüşmemiz olmadı. CHP ailesi, onun kararını kendi içinde verir. CHP çok köklü bir partidir. Hele hele içinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerde, Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerde dosta düşmana parmak ısırtacak bir kurultay gerçekleştirecektir. CHP'nin kendi iç tartışmalarını yapacağını sananlar da yanılacaktır'' görüşünü dile getirdi. (A.A.)

MEDDAHA BAK MEDDAHA !
 // BATUHAN
Buyurunuz: Artık, Sayın Baykal'a sadece çalışma arkadaşları olan bizler sahip çıkmıyoruz. Sayın Baykal'a bütün vatandaşlarımız, CHP'nin bütün örgütü sahip çıkıyor. Artık, sadece CHP'nin Genel Başkanı değil, toplumu yönlendirecek önderlerden birisi durumuna gelmiştir Sayın Baykal.
Aceba bunun sırrı nedirki bir anda toplumu yönlendirecek lider oluverdi ?
Duyuru:Örnek alınmaması rica olunur !...
11 Mayıs 2010 15:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler