YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kim bölecekmiş bu ülkeyi?"
"Kim bölecekmiş bu ülkeyi?"
05 Eylül 2013 12:59
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye'de terör sorunu çözüme kavuşturulurken bunu istemeyenlerin olduğunu savundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye'de terör sorunu çözüme kavuşturulurken bunu istemeyenlerin olduğunu savunarak, "Türkiye'de çocuklarımızın şehit olmamasından maalesef rahatsız olanlar var. Çözüm sürecini bir bölünme süreci olarak ülkemizin önüne koyup oradan ülkemiz insanının milliyetçi duygularını, halisane düşüncelerini tahrik etmeye çalışanlar var" dedi.

Koçarlı ilçesindeki belediye düğün salonunda muhtarlarla toplantı yapan Soylu, Türkiye'de artık çocuklarını teröre kurban veren gözü yaşlı annelerin olmadığını, terörle mücadelede kullanılan paranın yatırımlara harcandığını dile getirdi.

Türkiye bu gelişmeleri yaşarken bundan rahatsız olanların bulunduğunu söyleyen Soylu, şunları kaydetti:

"8-9 aydır şehit haberi geliyor mu  Terör örgütü eli böğründe bekleyen anneleri hicranla karşı karşıya bırakabiliyor mu  Türkiye'de çocuklarımızın şehit olmamasından maalesef rahatsız olanlar var. Çözüm sürecini bir bölünme süreci olarak ülkemizin önüne koyup oradan ülkemiz insanının milliyetçi duygularını, halisane düşüncelerini tahrik etmeye çalışanlar var."

Eski başbakanlardan Adnan Menderes'in memleketinde bulunduğuna işaret eden Soylu, o dönemdeki darbeye zemin oluşturma çabalarının günümüzde de devam ettiğine değindi.

Türkiye'nin bölünme tehdidi ile karşı karşıya bulunduğu şeklindeki karamsarlığın halka empoze edilmeye çalışıldığını vurgulayan Soylu, şöyle konuştu:

"Kim bölecekmiş bu ülkeyi, nasıl bölünecekmiş  Kim bu ülkede 780 bin kilometre karesinden ay yıldızlı bayrağı indirmeye cesaret edecekmiş  Bunun teminatı sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır, bunun teminatı AK Parti'dir. Böyle bir şey söz konusu değildir. Paranoyalarla ülkemizin insanının aklını karıştırmaya çalışıyorlar. Dün rahmetli Adnan Menderes'in başına getirmediler mi, hatırlamıyor musunuz  'Kars'ı, Ardahan'ı Rusya'ya sattı' dediler, darbeyi onunla birlikte olgunlaştırdılar. 'İstanbul Üniversitesi'ndeki öğrencileri kıyma makinelerine attı, Et Balık Kurumu'na gönderdi' dediler. 'Ülkemizi peşkeş çekti' dediler. Bebek davası, köpek davası, cımbız davası, her türlü hakaretle insanımızı karşı karşıya bıraktılar."

AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Semiha Öyüş, Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve çok sayıda muhtarın katıldığı toplantıda Soylu, dile getirilen sorun ve talepleri not aldı. Toplantıda kendisine çam fıstığı ve bal hediye edilen Soylu, daha sonra Koçarlı merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler