YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kim bilir internette bu akşam ne çıkacak!"
"Kim bilir internette bu akşam ne çıkacak!"
08 Mart 2014 08:52
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Kim bilir internette bu akşam ne çıkacak Bir sürü kasetler, dinlemeler, yalan yanlış montajlar. Ama millet bunların hiçbirine itibar etmiyor" dedi.

Kurtulmuş, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı'nca Üsküdar Kız Kulesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen akşam yemeğinde, AK Parti üyeleri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Numan Kurtulmuş, yaklaşan yerel seçimlerin, Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu söyledi. 30 Mart'ta, yalnızca yerel yöneticilerin seçilmeyeceğine vurgu yapan Kurtulmuş, seçimlerde Türkiye'nin hangi istikamette yol alacağının bir kere daha tespit ve teyit edileceğini kaydetti.

Konuşmasında, Türkiye'nin 1950'den 2014'e kadar yaşadığı çeşitli zorluklara değinen Kurtulmuş, "Nereden geldiklerini bilmeyenler, nereye gidiyor olduklarını asla bilemezler, yönlerini tayin edemezler. Şuurlu bir siyasi kadro olarak bizim, bu ülkenin, bu milletin nerelerden geldiğini çok iyi bilmemiz ve ona göre de bundan sonraki gelişmelerimizi, yönümüzü tayin etmemiz lazım" diye konuştu. 

Geçmişte milletin, zoraki bir modernleşme sürecine tabi tutulduğunu, milletin değerleriyle, inançlarıyla, giyim kuşamıyla, müziği, örf ve adetleriyle oynandığını dile getiren Kurtulmuş, ezanın Türkçe okunmasının, kıyafetlere karışılmasının, başörtüsü meselesinin bu zihniyetin sonucu olduğunu söyledi. 

Türkiye'yi, 'eski' ve 'yeni' Türkiye şeklinde ikiye ayıran Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Eski Türkiye'de birçok faili meçhul cinayet var. Fırat'ın doğusunda en az 10 bin insanın faili meçhul cinayete kurban gittiğini biliyoruz. Hamido'dan Hrant Dink cinayetine, Uğur Mumcu'dan, Bahriye Üçok ve Rahip Santoro cinayetine kadar birçok insan, faili meçhul cinayete kurban gitti. Bunların belki birkaç tanesinde tetiği çeken bulundu ama hiçbirinde tetiği çektiren bulunamadı."

Kurtulmuş, eski Türkiye'de şüpheli ölümler, terör ve derin çetelerin varlığına da dikkati çekerek, Türkiye'de terör nedeniyle 28 yılda 32 bin insanın hayatını kaybettiğini vurguladı. Terörün maliyetinin 1,2 trilyon dolar olduğunu da dile getiren Kurtulmuş, "1,2 trilyonu terörle kaybetmeseydik ne olurdu  Uzayda, dünyanın en iyi uzay üsleri, bugün Türkiye'nin elinde olurdu. Marmaray gibi, belki 50-100 tane projeyi, 20-30 sene evvel yapardık" diye konuştu. 

Türkiye'de her zaman, milletin iradesine karşı mücadele edenler ve millet arasında bir mücadele olduğunu ifade eden Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Türkiye tarihini böyle görmek durumundayız. Eski Türkiye'den kurtulmak ve yeni Türkiye'yi inşa etmek sorumluluğu sizlerin sırtındadır, AK Parti'nin boynunun borcudur. Bu, parti meselesi olmaktan öte, kimin belediye başkanı, kimin milletvekili, kimin meclis üyesi olacağından öte, yeni Türkiye'nin nasıl inşa edileceği meselesidir."

Cumhurbaşkanlığı seçimleri

Kurtulmuş, ağustosta yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin de "Bu memlekette gerçekten özgür bir şekilde, hiçbir operasyon ve yönlendirme olmadan seçime gidildiği takdirde, ki öyle de olacak, cumhurbaşkanlığı seçiminde, bu milletin inançlarıyla, değerleriyle, geçmişiyle ve rüyalarıyla ilgisi olmayan, çarşısında, pazarında, camisinde, mescidinde olmayan hiçbir kimse, bundan sonra bu memlekette cumhurbaşkanı seçilemeyecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinden dolayı birilerinin rahatsız olduğuna vurgu yapan Kurtulmuş, "Biz yeni Türkiye'yi kurmakla yükümlü bir siyasi kadroyuz. Bu sorumluluğumuzdan kaçamayız. Bu bizim görevimizdir. Türkiye'yi daha demokratik, daha özgür, daha güçlü bir Türkiye haline getirmek mecburiyetindeyiz. Türkiye, eski Türkiye istikametinden kurtulacaktır" şeklinde görüşlerini aktardı.

Kurtulmuş, son günlerde yaşanan gelişmelere ilişkin olarak da şöyle konuştu:

"Siyasi ve demokratik yollarla hükümeti değiştirmeye çalışın. Birtakım kirli ittifaklarla, antidemokratik yollarla, ekonominin üzerine baskı yaparak, sanki bu hükümeti göndermenin cezasını halka keserek, siyaset olmaz. Öyle işler olmaz. Bu ülke bu tezgahları görür ve o tezgahları boşa çıkarır."

Yasa dışı dinlemelere de değinen Kurtulmuş, "Kim bilir internette bu akşam ne çıkacak  Bir sürü kasetler, dinlemeler, yalan yanlış montajlar. Ama millet bunların hiçbirine itibar etmiyor" diye konuştu. 

Toplantıya, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen de katıldı. 

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler