YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu:O yola başımızı koyduk
Kılıçdaroğlu:O yola başımızı koyduk
02 Kasım 2012 16:51
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hiçbir baskı ve zulmün, kendilerini inandığımız cumhuriyet ve demokrasi yolundan döndüremeyeceğini ifade ederek, ''O yola başımızı koyduk ve devam edeceğiz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Menemen Belediyesi'nce yapımı tamamlanan 8 bin metrekarelik Cumhuriyet Meydanı ile 300 araçlık yeraltı otoparkının açılışında yaptığı konuşmada, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in, kentini ve ülkesini düşünerek, güzel alanları imara açmak yerine meydan yaparak değerlendirdiğini dile getirdi.

Bir kenti kent yapan öğenin meydanları olduğuna belirten Kılıçdaroğlu, ''Büyük kentlerin meydanı vardır. Meydanlar, halkın enerjisini boşalttığı, bayramlarını kutladığı yerlerdir. Meydansız kent olamaz'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, daha önce ''Hükümet Meydanı''  olarak bilinen meydanın adının belediye meclisince alınan kararla ''Cumhuriyet'' olarak değiştirildiğini söyledi.

Cumhuriyeti sevdiklerini, çünkü insanı sevdiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyetimizi seviyoruz, çünkü cumhuriyetimizi demokrasi ile taçladırmak istiyoruz'' şeklinde konuştu. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler