YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu‘nun sessiz kalmasının nedeni ortaya çıktı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ataşehir'de patlayan Buzgate skandalı karşısında günlerdir sessiz kalmasının nedeni ortaya çıktı. Meğer Buz Rezidans'taki 87 numaralı daire, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'na aitmiş.
Kılıçdaroğlu‘nun sessiz kalmasının nedeni ortaya çıktı
09 Temmuz 2015 / 09:57 Güncelleme: 09 Temmuz 2015 / 10:05

CHP’li Gamze İlgezdi’nin 15 rezidans dairesinin tespit edilmesiyle ortaya çıkan BUZGATE skandalı karşısında, Kılıçdaroğlu’nun sessiz kalmasının nedeni belli oldu. Skandal, kızı Zeynep’e kadar uzanıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ataşehir’de patlayan ve parti içerisinde ciddi karışıklıklara sebep olan BUZGATE skandalı karşısında günlerdir sessiz kalmasının sebebi ortaya çıktı. Meğer son günlerde skandallarla gündeme gelen BUZ Rezidans’ın 17 katında bulunan 87 numaralı daire Kemal bey’in kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’na aitmiş.

 

7.KAT NO: 87

İmar yolsuzluğu üzerinde yükselen Ataşehir’deki BUZ Rezidansın 17. katındaki 87 numaralı daire, tapuda

Kemal kızı Zeynep Kılıçdaroğlu üzerine kayıtlı. Zeynep Kılıçdaroğlu daireyi bundan tam bir yıl önce 10 Temmuz 2014 tarihinde satın almış. Ancak BUZ rezidanstaki bu lüks rezidans dairesi için ne kadar ödediği bilinmiyor. Aynı rezidansta Kılıçdaroğlu’nun damadı Cenk Nadir’in dairesi, Özel Kalemi Ömer Tuncay Ceylan’ın dairesi ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi CHP’li vekil Gamze Akkuş İlgezdi’nin 12 adet dairesi bulunmakta.

KEMAL BEY BUZ KESTİ

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik kaset komplosunun ardından Genel Başkanlık koltuğuna oturan Kılıçdaroğlu BUZGATE skandalı karşısında adeta ‘buz’ kesmişti. Kemal Bey’in böylesi bir skandal hakkında tek kelime etmemesinin nedeninin, kızının da skandala bulaşması olduğu anlaşıldı. Hal böyle olunca parti içinde ve dışında, Kılıçdaroğlu için ‘Kasetle geldi, rezidansla gidecek’ yorumları yapıldı.

KLOZET YALAN REZİDANS GERÇEK

“Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde altın klozet var” yalanıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmeye çalışan Kemal Kılıçdaroğlu, “Gel, bak, bulabilirsen istifa etmeye hazırım, bulamazsan sen istifa et” çağrısına karşılık geri adım atmıştı. Kılıçdaroğlu’nun gerçeği yansıtmayan iddialarına karşın, kızının BUZ Rezidans’ta daire sahibi olduğunun belgelenmesi üzerine ne söyleyeceği merak ediliyor.

İĞNE DEĞİL, REZİDANS

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2011 yılında Zonguldak’ta yaptığı mitingde o dönem başbakan olan Erdoğan’a hitaben “Meydan okuyorum bir toplu iğne ucu kadar yakınlarıma çıkar sağladığımı ispatlarsan eyvallah. Eğer ispatlayamasan a.” deyip cümlenin devamını getirmemişti.

 

GÜNEŞ

 // Bursalı
Kimse şunu sormuyor? Ataşehir de bulunan bu rezidanslarda Ataşehir belediye başkanının karısının 12 dairesi var yazıyor. Kılıçdaroğlu nun kızının ise 1 dairesi var diyor. Belediye başkanının karısı vekil bile olsa 12 rezidans alacak kadar çok parası mi var yoksa imar değişikliği sayesinde Ataşehir belediye başkanına rüşvet mi verildi !!!...
10 Temmuz 2015 05:43
Yamyam
 // A.SAĞ
chp li Çankaya belediye başkanı ne demişti.
''chpli yamyamları doyuramıyorum ki karddeşim''
Görebilen için chp de yamyam çook.
Dürüstüm diye ortada dolandımı bu tipler sinir oluyorum.
...
09 Temmuz 2015 Perşembe 17:51
Merabayın Kemal BEĞĞ
 // Kara Murat
si-ya-sET...İŞİN SONUNDA ET VAR ET BUNLAR BU İŞLERİN HESABINI VEREMEZLER.......
09 Temmuz 2015 Perşembe 15:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler