YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun özel kalem müdüründen çarpıcı ifadeler
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu özel kalem müdürü Şükran Kütük üzerinden dinledikleri ortaya çıktı.
Kılıçdaroğlu'nun özel kalem müdüründen çarpıcı ifadeler
30 Eylül 2014 / 08:37 Güncelleme: 30 Eylül 2014 / 08:39

Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, 64 kişilik VİP dinleme skandalında dinlenen isimler arasında yer alan Şükran Kütükçü'nün ifadelerini köşesine taşıdı.

Kılıçdaroğlu'nun 28 yıldır özel kalem müdürlüğünü yapan Kütükçü'nün Mustafa Uzun sahte ismiyle İBDA-C kapsamında dinlendiğini yazan Selvi, Kılıçdaroğlu'na "Hani sana Adana'daki MİT operasyonunun görüntülerini izletmişler diye bir rivayet dolaştı ya, izlediğin sırada senin görüntülerini de çektiklerinden emin ol" diye seslendi.

Hükümete yakın isimlerden olan Selvi, bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu'nun nasıl dinlendiğinin ayrıntılarını okurlarına aktardı. İşte o yazıdan bir bölüm:

Kemal Bey'e dostça uyarı

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı VİP dinleme soruşturması kapsamında Şükran Kütükçü'nün ifadesine başvurmuş.

Şükran Kütükçü, 2014/76523 soruşturma numarasını taşıyan ifade tutanağında şöyle diyor:

'Ben Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1986 yılından bu yana 28 yıldır özel kalem müdürlüğünü yürütmekteyim. 0 532 322 .. 98 numaralı telefon şahsıma aittir. 20 yıla yakın süredir bu telefonu kullanırım. Ancak bu süreçte çok sayıda telefon makinası değiştirdiğim için kullandığım makinaların IMEI numaralarını bilemiyorum. 0 532 620 .. 28 numaralı telefon ise sayın genel başkanımın bir süre kullandığı ancak onun adına kayıtlı olmayan bir telefondur. 2008 yılı içerisinde Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kullanılmıştır.'

Şükran hanım, ifadesinde kendisine ait telefonlardan birini Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığını beyan ediyor. Kemal Bey'in hangi telefonu kullandığını, özel kalem müdiresinden daha iyi bilmemiz mümkün değil.

Şükran Kütükçü ayrıca kendisine ait IMEI numarası üzerinden dinleme kararı çıkarılan İBDA-C terör örgütü üyesi Mustafa Uzun'la ilgili olarak da, 'Mustafa Uzun diye birini tanımıyorum' diyor.

Bu da etti skandal-2

Demek ki neymiş? Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı telefon numarası dinlenilmiş.

Allah'ın hikmetine, paralelin yaptığı işe bakın. Sen tut koskoca CHP Genel Başkanı'nın telefonunu İBDA-C isimli radikal bir örgüt kuşkusuyla dinle.

Bu durum Başbakan Davutoğlu'nun, Devrimci Yol üzerinden dinlenilmesine benzer.

Biz dönelim tekrar Şükran hanımın beyanlarına.

Şükran Kütükçü, dinlenen telefon numaralarından birinin Kemal Kılıçdaroğlu'na ait olduğunu beyan ediyor. Peki hangi dinlemeleri tespit etmişler. Mutlaka bunun tapeleri de mevcuttur. Kılıçdaroğlu'nun o sırada milletvekili olması ve milletvekillerinin telefonlarının dinlenilmesi için gereken yasal prosedörleri anlatacak değilim.

Bilinen sadece sahte isimle Şükran hanım üzerinden Kılıçdaroğlu'nun dinlenilmesi.

Kemal bey, benden size dostça bir uyarı.

AK Parti iktidarı döneminde bu paralel yapı ortalama 15 kat büyüdü. Başbakan Erdoğan,'Ne istedilerse verdim' derken yanındaki gazetecilerden biriydim. Bunlar Erdoğan'ı bile devirmeye kalkıştılar ki, sana ne yapmazlar. Hani sana Adana'daki MİT operasyonunun görüntülerini izletmişler diye bir rivayet dolaştı ya, izlediğin sırada senin görüntülerini de çektiklerinden emin ol.

Kuşlar koklaşa koklaşa insanlar konuşa konuşa anlaşırlar derler. Belli ki sizde paralelle dinleşe dinleşe anlaşmışsınız.. İlahi Kemal bey."

chp
 // fırat
yıllardır cemaat cemaat diyen chp sırf siyasi çıkar uğruna cemaatin peşine takıldı. selvi doğru söylüyor, cemaat kimbilir sana ne planladı...
30 Eylül 2014 Salı 13:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler