YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun o sözleri çok tehlikeli
HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Gerekirse elimize silah alırız" sözünün çok tehlikeli olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu'nun o sözleri çok tehlikeli
12 Temmuz 2014 / 08:35 Güncelleme: 12 Temmuz 2014 / 09:06

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, DİSK'i ziyaretinde Kılıçdaroğlu'nun Kuzey Irak'taki gelişmeler tartışılırken, "Türkiye'nin bölünmemesi için gerekirse elimize silah alırız" sözlerinin sorulması üzerine, "Şu anda Türkiye'yi bölmek isteyen bir halk yok" dedi.

Bu tür ifadelerin neden olacağı algının iyi hesaplanması gerektiğine dikkat çeken Demirtaş şunları kaydetti:

"Ne Kürtler bu ülkeyi bölmek istiyor ne de bu ülkenin bölünme riski vardır. Bir siyasetçiye düşen şey de eline silah almayı hatırlatmak değil, ülke sorunlarını siyaseten, diyalogla, barış içinde çözebilme iradesini göstermektir. Kılıçdaroğlu'nun bu tavrı ülke barışı için çok tehlikeli. Kime karşı silah alacak. Riskli bir cümledir. Kendisinin bu beyanından yola çıkarak zaten sokakta serseri mayın gibi dolaşan provokatörlere gün doğmuş olur"

Demirtaş, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak ise "Halkın huzuruna çıkan 3 aday olarak üçümüz de Türkiye'nin yüzde 100'ünün gönül rahatlığıyla oy verebileceği profili temsil etmiyoruz" dedi.

09:57
 // Ahmet
Kılıçtara savaş çıkarttır diyorlar, çıkaramıyor. Çapsız abidin. Millet uyandı, chp lilerin bazıları bile.....
12 Temmuz 2014 09:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler