YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun koalisyonda yüzde 60 ısrarı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin "Koalisyon konusunda hala yüzde 60'lık blok tercihiniz ilk tercih midir?" sorusuna "Her zaman ilk tercihimizdir." şeklinde cevap verdi.
Kılıçdaroğlu'nun koalisyonda yüzde 60 ısrarı
04 Temmuz 2015 / 19:30 Güncelleme: 04 Temmuz 2015 / 19:04

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koalisyon görüşmeleri öncesinde MHP ile TBMM Başkanlığı seçimi sırasında yaşanan sert polemiğe karşın "Yüzde 60'lık blok" olarak tanımladığı CHP-MHP-HDP koalisyonunun halen ilk tercihi olduğunu vurguladı

İlk tercihimiz yüzde 60'lık blok

Dün akşam Karaşarlılar Derneği'nin verdiği iftara katılan Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendisine "Yeni Meclis Başkanı'ndan bir beklentiniz var mı?" sorusu yöneltilen Kılıçdaroğlu, "Seçildikten sonra bir konuşma yaptı. Tarafsız davranacağına dair söz verdi. O sözü tuttuğu sürece zaten herhangi bir sorunumuz olmaz." dedi. "Koalisyon konusunda hala yüzde 60'lık blok tercihiniz ilk tercih midir?" sorusuna da "Her zaman ilk tercihimizdir." şeklinde cevap verdi.

Şafak Pavey yerien başka isim gelecek

Son olarak CHP grubu tarafından Meclis Başkanvekili olarak belirlen Şafak Pavey'in yerine bir başka ismin gelip gelmeyeceği sorulan Kılıçdaroğlu, "Yerine bir başka kadın arkadaşımız gelecek parti meclisinde" ifadeleriyle yanıt verdi.

inşallah
 // Ali
Iftar vakti inşallah CHP MHP hdp Hükümet'i kurarlar sadece merak ediyoruz (ak gençlik)...
04 Temmuz 2015 20:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler