YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun kızdıracak sözler...
Kılıçdaroğlu'nun kızdıracak sözler...
22 Ocak 2012 19:25
AK Parti Zeytinburnu Teşkilatı 4. Olağan Kongresinde konuşan Başmüzakereci Eğemen Bağış, CHP'ye yüklendi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ''Baykal giderken üzülmüştük daha iyisini nereden bulacağız diye. Ama sağ olsun CHP'liler bize daha iyisini nasip ettiler'' dedi.

Zeytinburnu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen AK Parti Zeytinburnu Teşkilatı 4. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada Bağış, AK Parti'nin 10 yıl öncesinde milletin vicdanında doğduğunu ve milletinin önünü açarak sorunlarına çare bulan bir siyasi hareket olarak heyecanla ve kararlılıkla bu milletin emrinde hizmete devam ettiğini belirtti.

Geçen yıl ağustos ayında partilerinin kuruluş yıl dönümü nedeniyle hazırlanan filmde yoldan geçen insanlara AK Partinin ne demek olduğunun sorulduğunu, orada yaşlı bir teyzenin cevabını unutamadığını hatırlatan Bakan Bağış, ''Teyze, (AK Parti demek canım demek. Başka bir şey diyemem. AK Parti kazandı diye bu yaz gününde 30 gün oruç tuttum. Allah başımızdan eksik etmesin. Adam Türkiye'yi düzeltti) diyor. Aynı teyzeye sizin için Recep Tayyip Erdoğan ne demek sorusuna ise (Benim için Müslümanlığı, insanlığı, adaleti, hoşgörüyü ifade ediyor Allah eksikliğini vermesin) diyor'' şeklinde konuştu.

Bakan Bağış, şöyle devam etti:

''Atatürk'ten sonra, millete efendiliği değil hizmetkarlığı kendine şiar edinmiş bir Genel Başkan'la çalışıyoruz. Bundan büyük bir mutluluk olabilir mi

Bizim Genel Başkanımız kendisini milletine tamamen adamışken, karşımızda 'Somali'ye gidiyorum' deyip Kenya'ya giden, trafiğe ters yönden giden, yürüyen merdiveni bile şaşıran, kendi Büyükşehir Başkan adaylığı sırasında yaşadığı ilçenin adını karıştırıp Kağıthane'ye Kağıttepe diyen ve kendi teşkilatı tarafından altı oyulan bir muhalefet lideriyle siyaset yapıyoruz. Allah başımızdan  eksik etmesin.

Baykal giderken üzülmüştük, 'daha iyisini nereden bulacağız' diye. Ama sağolsun CHP'liler bize daha iyisini nasip ettiler. Bir yandan kendileri her türlü iftirayla AK Parti'ye hücum ederken, seçim döneminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında bir sürü ithamlar ortaya attılar. Ak Parti'lilerin yüzü ak. Dün Anayasa Mahkemesi, Cumhuriyet tarihinde bir CHP'ye, Sayın 'çakma Gandi' ve arkadaşlarına para cezası verdi. Niye  Anayasa mahkemesini boş işlerle oyalama ve kötü niyetli olmak suçundan dolayı CHP para cezası aldı. Bu ayıp da onlara yeter. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler