YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kılıçdaroğlu'nun kaprisleriyle uğraşacak vaktimiz yok"
Başbakan Ahmet Davutoğlu, KKTC'ye hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.
"Kılıçdaroğlu'nun kaprisleriyle uğraşacak vaktimiz yok"
16 Eylül 2014 / 09:11 Güncelleme: 16 Eylül 2014 / 09:45

Başbakan Ahmet Davutoğlu "KKTC'nin siyasi ve ekonomik gelişimine desteği göstermek için bu ziyareti yapıyorz. KKTC bütyün engellemeler rağmen demokratik standartları gerçekleştirmiştir. Kıbrıs sorununun çözümü için gerekli çağrıları yapacağız" dedi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Kılıçdaroğlu'nun kaprisleriyle uğraşacak vaktimiz yok"

Başbakan Davutoğlu: "Biz, Türkiye'yi büyük Türkiye yapma yürüyüşündeyiz. Bu yürüyüş esnasında Kılıçdaroğlu selam verirse, selamını alırız. Selam alacaksa, selam veririz, elini uzatırsa, elimizi uzatırız, elimizi uzattığımızda, elimiz havada kalmadığı zaman ve bu kutlu yürüyüşe bir şekilde katkıda bulunma iradesi gösterdiğinde, birlikte bu yürüyüşü gerçekleştiririz. Ancak, büyük Türkiye yürüyüşü esnasında önümüze engel çıkarırsa, hiç tereddüt etmeden engelini alır, yolun kenarına koyarız."

O haberler art niyetlidir

Başbakan Davutoğlu: "Birtakım manipülatif haberler, bankalarla ilgili çıkartılan haberler art niyetlidir. Ancak Bank Asya da dahil olmak üzere herhangi bir banka bu objektif kurallar içinde, hukuk kuralları ve işleyişi ve bankacılık sisteminin kuralları içinde, objektif kriterler içinde bu sistemin işleyişine aykırı bir noktadaysa tabii bu değerlendirmeyi yapmak BDDK başta olmak üzere bütün kurumlarımızın görevidir."

Kredi derecelendirme kuruluşları

Objektif değerlendirme yapılırsa kredi derecelendirme kuruluşlarıyla ilişkilerimiz gelişir. Piyasalarda hakim kanaat kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye düşük not verdiğidir. Bizim isteğimiz kredi derecelendirme kuruluşlarının objektif ekonomik kriterlerle hareket etmesidir.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler