YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun ikametgahından kendisi değil, CHP'li Meclis üyesi çıktı!
Kılıçdaroğlu'nun ikametgahından kendisi değil, CHP'li Meclis üyesi çıktı!
Kılıçdaroğlu'nun ikametgahından kendisi değil, CHP'li Meclis üyesi çıktı!
27 Şubat 2009 / 19:42 Güncelleme: 27 Şubat 2009 / 00:00

Dün Bahçeşehir Üniversitesi’nde bir panele katılan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li Gürsel Tekin kendilerine soru soran muhabiri hedef gösterince salonda bulunan CHP’liler Vakit muhabiri Hüseyin Kulaoğlu’na saldırdı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, seçim programı çerçevesinde dün Bahçeşehir Üniversitesi’ndeydi. Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin Üniversitede “Seçim ve İletişim” konulu konferans verdi. Konferansın soru cevap kısmında mikrofonu eline alan muhabir Hüseyin Kulaoğlu, Kılıçdaroğlu’na, “Konuşmalarınızda sürekli dürüstlükten bahsettiniz. Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarını toplayarak Kağıthane Gürsel Mahallesi Bahçeler Caddesi’nde bulunan sade bir eve taşındığınızı ilan ettiniz. Oysaki ikametgâhınız başka bir adreste görülüyor. Bu adreste CHP İl Meclis Üyesi Hüseyin İmre Bey’in evi gözüküyor. Ben iki eve de gittim ikisinde de yoksunuz bu çelişkiyi açıklar mısınız?’ şeklinde soru sordu.


Kılıçdaroğlu ve Tekin soru karşısında adeta şok oldu. Kemal Kılıçdaroğlu, soru üzerine Kâğıthane’de oturduğunu izah etmeye çalıştı. Muhabir Kâğıthane’nin hangi mahallesinde oturduğunu sormaya çalışırken araya giren CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin salonun elektriklenmesine sebep oldu.


Muhabiri hedef gösteren Gürsel Tekin, salonda bulunan CHP’lilerin arkadaşımızı hedef almasını sağladı. Böyle bir soru sormasının ayıp olduğunu ileri süren Gürsel Tekin, CHP’lilerin daha da saldırganlaşmasına yol açtı. Kemal Kılıçdaroğlu, muhabir Hüseyin Kulaoğlu’nun “Hangi mahallede oturuyorsunuz” sorusuna cevap olarak “Gürsel Mahallesi” dedi. Muhabir elinde Kağıthane İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne ait Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kağıthane Merkez Mahallesi Şelale Evleri’nde oturduğu yazılan belgeyi göstererek “Elimde belge var bu belgede Merkez Mahallesi’nde oturduğunuz gözüküyor. Bu evde de CHP Büyükşehir İl Meclis Üyesi Hüseyin İmre oturuyor, neden Kılıçdaroğlu Gürsel Mahallesi adresini verdi” dedi. Sürekli araya giren, konuyu değiştirmek ve başka yerlere çekmek isteyen Gürsel Tekin’e muhabir “Benim sorduğum sorunun cevabını verin” dedi.


Bu soru ardından salonda bulunan CHP’liler Hüseyin Kulaoğlu’na sözlü ve fiili saldırıda bulunurken Bahçeşehir Üniversitesi güvenlik görevlileri de Kulaoğlu’na müdahale etti. Elinden mikrofonu alınan Kulaoğlu, soru sorduğu için CHP’lilerce linç edilmek istendi. Kulaoğlu, basın mensuplarının da yardımı ile salon dışına zar zor çıktı. Gürsel Tekin’in provoke ettiği CHP’liler arkadaşımız ardından ağza alınmayacak sözler sarf etti. CHP’liler arasından zar zor çıkan muhabir soru sorduğu için linç edilmekten son anda kurtuldu.


Vakit 


 


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler