YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun en büyük korkusu ortaya çıktı
Kılıçdaroğlu'nun en büyük korkusu ortaya çıktı
03 Mart 2016 07:20
CHP’nin Anayasa masasından kalkmasının nedeni belli oldu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ‘Başkanlık’ sisteminin yasalaşmasından endişe ettiği için üyelerini geri çektiği iddia edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun liderlerle görüşmesinin ardından Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın davetiyle kurulan Anayasa Mutabakat Komisyonu masasını, üçüncü toplantıda öne sürdüğü bahanelerle deviren CHP, Kahraman'ın yaptığı 'komisyona dönmesi' çağrısına da olumsuz cevap verdi.

Kahraman'ın mektuplu davetine aynı şekilde karşılık veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hükümet sistemi tercihini 'başkanlık' olarak ortaya koyan Adalet ve Kalkınma Partisi ile yürütülecek bir çalışmanın sonuç getirmeyeceği açıktır" ifadelerini kullandı.

BAĞIMSIZLIK

Mektubunda Anayasa Uzlaşma Komisyonu'yla eşzamanlı ve irtibatlı çalışması koşuluyla darbe ve hukukunun mevzuattan temizlenmesine ilişkin çalışmanın ayrı bir komisyon tarafından yürütülmesi ve bu komisyonun da kurulması konusunun müzakere edilebileceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: Bu çerçevede mevcut anayasamızın kurucu ilkeleri temelinde, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığını esas alan parlamenter sisteme dayalı bir anayasa yapımına katkı verebileceğimizi, bu doğrultudaki bir mutabakatın çalışmanın başlangıcında sağlanmasını da zorunlu gördüğümüzü ifade etmek isterim...

65 MADDE TAMAM

Kılıçdaroğlu'nun en büyük korkusunun 'Başkanlık' sistemi olduğu belirtildi. Türkiye'nin çok daha güçlenmesinden rahatsızlık duyan Kılıçdaroğlu'nun 'darbe' anayasasına destek çıkarak bunun devamını sağladığına dikkat çekildi. Çünkü geçen dönemde Yeni Anayasa Komisyonu'nda 4 partinin uzlaştığı 65 maddeye son anda karşı çıkan Kılıçdaroğlu, gerçek niyetini göstermişti. CHP'de bazı milletvekillerinin Anayasa Komisyonu'nun masasından kalkılmasına tepki gösterdiği de iddia edildi. Çünkü CHP'nin her şeye 'Hayır' diyen bir parti görünümünden yine çıkamadığı işaret edildi. 

SÖZLÜ SAVUNMA

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Yüksek Disiplin Kurulu'na bugün sözlü savunma yapacağı açıklandı. Nazlıaka'nın sözlü savunmasını ve olaya şahit olanları dinleyecek YDK üyelerinin, parti içinde tartışmalara yol açan olayla ilgili en kısa sürede kararını vereceği ifade edildi.

 

TAKVİM

bunlar dünde böyleydi
 // Muammer Bekaroğlu
Bunlar siyaset yapmıyor yapıyormuş gibi yapıp ülkenin huzurunu bozuyorlar,allahaşkına milletvekillerini konuşmalarına bir bakın akıl izan varmı ne söylediklerini kendileride bilmiyor boyna plak gibi hep aynı nakarat allah bu ülkeyi bunlardan bugünekadar korudu yinede korur inşallah...
03 Mart 2016 Perşembe 13:20
 // erkan
Korkunun ecele faydası yok insaallah ysalasacak sizinde iş banka ile baginiz koptugu saniye biteceksiniz...
03 Mart 2016 07:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler