YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun aklından geçen sürpriz Köşk adayı!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çatı adayına karar verirken aklıllarından geçen bir diğer ismin Orhan Pamuk olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu'nun aklından geçen sürpriz Köşk adayı!
21 Haziran 2014 / 19:47 Güncelleme: 21 Haziran 2014 / 19:53

Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığına karar verirken Orhan Pamuk'u da düşündüklerini duyurdu.

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı için çatı adayı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu duyurmasının ardından, Orhan Pamuk'u da aday göstermeyi düşündükleri ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu'nun "aklımızdan geçmedi değil" dediği Orhan Pamuk, MHP'liler tarafından adaylığı kesinlikle kabul görmeyecek bir isim..

Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programında yaptığı açıklamalarda Yaşar Kemal ve Orhan Pamuk gibi isimleri de düşündüklerini açıkladı. İşte Kılıçdaroğlu'nun o açıklamaları:

Orhan Pamuk da aklımızdan geçti

İhsanoğlu entelektüel birisi bilgi birikimi çok yoğun doğru, bilim tarihini bilen bu kadar yoğun bilen dünyada ender bilim insanlarından biri. Obama'dan tutun Japonya'daki krala kadar, Putin'den tutun, Azerbaycan devlet başkanına kadar hemen hemen bütün liderlerle ilişkileri olan, saygı duyulan, BM'den ödül alan. Rahmetli Ecevit ki o da bu konularda çok titizdi. Onun başbakanlığı döneminde üstün hizmet madalyasını cumhurbaşkanın elinden alan. Şimdi buna baktığınız zaman aslında bir değerin görüşü ne olursa olsun takdir ediyorsunuz. Neden? Gerçek anlamda bir bilim insanı. Tabi gönlümden şu geçer onu da söyleyeyim. Bu kadar sınırlı yetkileri olan bir cumhurbaşkanın gerçekten çok iyi yetişmiş bizi temsil eden bir bilim insanı, bir sanatçı da olabilir. Örneğin bir Yaşar Kemal, Orhan Pamuk bunlar da aklımızdan geçmedi değil. Yani sonuçta cumhurbaşkanı bizi dünyada temsil edecek.

 

HABER7

 

14:05
 // Ahmet
Romancılar,din alimleri :vay be ,dünyada enerji savaşları,siber savaşlar,yeniden çizilen hudutlar varken ve bir lider varken şu deli numarası yapan kifayetsiz muhteris,jetski gibi saatlik kiralanan adama bak. Bizi salakmı zannetmekte yoksa verilen emirleri inanmasa dahi behamehal yerinemi getirmekte. Kendini ve chp yi tüketti türkiyeyi durduramıyor!...
22 Haziran 2014 14:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler